Enigma-Explorer
Regjistrohu qe te shohesh gjithcka.Me respekt Estilen

Shpiket aparati që parashikon vdekjen

Shko poshtë

default Shpiket aparati që parashikon vdekjen

Mesazh nga Nikolaos prej Sat Oct 12, 2013 9:01 am

Britani, zbulohet lazeri që parashikon datën e vdekjesShkencëtarët e Universiteti të Lancaster, në Britani, pretendojnë se kanë zbuluar “testin e vdekjes”. Bëhet fjalë për një analizë, që realizohet me anë të një lazeri dhe shërben për të vlerësuar gjendjen shëndetësore të pacientit. Sipas ‘Sunday Times’, ky lazer është në gjendje “të parashikojë” datën e vdekjes, por edhe të arrijë të individualizojë praninë e sëmundjeve të rënda si kanceri apo Alzheimer.
Laseri është i inkorporuar në një lloj ore që vendoset në puls. Në momentin që vendoset, impulset që lëshon arrijnë të analizojnë qelizat që ndodhen nën epidermë duke arritur të zbulojnë se edhe sa kohë kanë mbetur për të jetuar në një shkallë nga 0 deri në 100.
avatar
Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 156
Points : 448
Reputation : 29
Join date : 14/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.astro-al.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi