Enigma-Explorer
Regjistrohu qe te shohesh gjithcka.Me respekt Estilen

4 elementet themelore te zodiakut

Shko poshtë

default 4 elementet themelore te zodiakut

Mesazh nga Nikolaos prej Wed Nov 20, 2013 9:14 am

Shenjat e zjarrit: Dashi, Luani, dhe Shigjetari shprehin entuziazëm, janë energjikë, të fortë, aktivë, të paduruar, të zjarrtë, ambiciozë, të pavarur, guximtarë (kurajozë), të vetë-besushëm, agresivë, të hapur, mondanë, spontanë, të shpejtë, të shkathët, optimistë, autoritarë dhe arrogantë.


Shenjat e Tokës: Demi, Virgjëresha dhe Bricjapi. Shprehin prakticitet, janë realistë, punëtorë, të duruar, kokëfortë, të matur, racionalë, gjakftohtë, të rezervuar, të qëndrueshëm, besnikë, korrekt, të përpikët, të kujdesshëm, të ndrojtur, të mbyllur, kursimtarë, metodikë, të ngadaltë, konservatorë, materialistë, monotonë, të besushëm, seriozë, pesimistë, partnerë të vështirë dhe thellësisht emocionalë.


Shenjat e ajrit: Binjakët, Peshorja dhe Ujori, shprehin intelektin janë mëndjemprehtë, të rafinuar, stimulues, të komunikueshëm, të shoqërueshëm, humanë, flirtues, zbavitës, dashamirës, të shkujdesur, të lëvizshëm, të dalë (të shëtitur), të hapur, intelektualë dhe sipërfaqësorë.


Shenjat e ujit: Gaforrja, Akrepi dhe Peshqit, shprehin emocione, janë intuitivë, emotivë, xhelozë, ëndërrimtarë, të ndjeshëm, simpatikë, imagjinativë, të duruar, misteriozë, të turpshëm, të qetë, të fshehtë, krijues, melankolikë, me një fantazi të pasur që i bën dyshues dhe të pasigurtë.


www.astro-al.com
avatar
Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 156
Points : 448
Reputation : 29
Join date : 14/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.astro-al.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi