Enigma-Explorer
Regjistrohu qe te shohesh gjithcka.Me respekt Estilen

Shpjegimi i ëndrrave 5 4.2 10

Shpjegimi i ëndrrave

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga Nikolaos prej Wed Jan 04, 2012 12:27 pm


Ketu mund te pyesni per shpjegimin e ëndrres suaj


Ju lutem, ëndrrat të jenë sa më të shkurtra. Fokusohuni te temat dhe objektet kryesore që shikoni në ëndërr. Shpjegimet e vjetra do të fshihen sipas fluksit të kërkesave. Ne shpjegojmë vetëm një ëndërr në ditë për person. Ju faleminderit!
Edituar për herë të fundit nga Nikolaos në Sat Nov 30, 2013 12:16 pm, edituar 8 herë gjithsej

Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve: 148
Points: 419
Reputation: 28
Join date: 14/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.astro-al.page.tl

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga Nikolaos prej Thu Nov 22, 2012 3:29 pm

braha shkruajti:ku munde te gjej fjalorin e endrrave qe ka qen me pae si liber e i lexojsha vet po tshe sun pe gjaj a ka mundesi ndihme
Fjalorin e gjen ne faqen time astrologjike ne www.astro-al.page.tl
por nuk besoj se i ka te gjitha endrrat.

Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve: 148
Points: 419
Reputation: 28
Join date: 14/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.astro-al.page.tl

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga skoku78 prej Sun Feb 02, 2014 12:38 am

cdo te thot numri  11  ne enderr? flm

skoku78

Numri i postimeve: 2
Points: 2
Reputation: 0
Join date: 02/02/2014

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga Nikolaos prej Mon Feb 03, 2014 1:27 pm

skoku78 shkruajti:cdo te thot numri  11  ne enderr? flm
Numri 11 lidhet me intuiten, mjeshterine ne nje fushe te  caktuar. Aftesine per te arritur gjerat. Eshte simbol i krijimtarise dhe vizionit tuaj. Meqe ky numer ka dy vija paralele, tregon partneritet me dike tjeter. Ndoshta po kerkoni ekuiliber ne jeten tuaj

_________________
"Kthejeni fytyrën nga Dielli dhe çdo hije mbetet mbrapa jush"

Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve: 148
Points: 419
Reputation: 28
Join date: 14/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.astro-al.page.tl

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga Nikolaos prej Fri Feb 07, 2014 6:56 pm

megi shkruajti:Kam par ne enderr sikur ishin mbjell afer te shpia jone,te dritaria gjithe kumbulle,
Kjo enderr simbolizon rini, gjalleri dhe pafajesi. Endrra tregon gjithashtu qe do te kaperceni disa veshtiresi.

_________________
"Kthejeni fytyrën nga Dielli dhe çdo hije mbetet mbrapa jush"

Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve: 148
Points: 419
Reputation: 28
Join date: 14/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.astro-al.page.tl

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga Nikolaos prej Fri Feb 07, 2014 6:59 pm

skoku78 shkruajti:c'nènkuptojn fiqt ne enderr? te shikosh pemè me fiq (tè pjekur) ndersa po udheton ...
Kjo enderr tregon qe ngjarjet e jetes suaj do te marrin nje kthese pozitive. Fiqte lidhen gjithashtu me seksin, erotizmin apo dhe nje shtatezani.

_________________
"Kthejeni fytyrën nga Dielli dhe çdo hije mbetet mbrapa jush"

Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve: 148
Points: 419
Reputation: 28
Join date: 14/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.astro-al.page.tl

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga Nikolaos prej Tue Feb 18, 2014 6:03 pm

irena shkruajti:mrm ka par ne enderr sikur ne shoqes time i ra dhembi
Kjo enderr tregon qe nje shoqja juaj do te marre lajme te keqija. Ne lidhje me ju endrra tregon qe nje rivale e juaj mundohet ta perdore emrin tuaj per keq.

_________________
"Kthejeni fytyrën nga Dielli dhe çdo hije mbetet mbrapa jush"

Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve: 148
Points: 419
Reputation: 28
Join date: 14/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.astro-al.page.tl

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga Nikolaos prej Tue Feb 18, 2014 7:34 pm

irena shkruajti:kam par siur garperint me kishin lidhur kembet dhe duart dhe nuk me leshin mu zgjillur
Kjo enderr tregon qe ndiheni e pafuqishme perballe armiqve tuaj. Veshtiresite nuk po ju lene rrugezgjidhje

_________________
"Kthejeni fytyrën nga Dielli dhe çdo hije mbetet mbrapa jush"

Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve: 148
Points: 419
Reputation: 28
Join date: 14/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.astro-al.page.tl

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga Nikolaos prej Tue Feb 18, 2014 7:45 pm

klaudia.livadhi@hotmail.i shkruajti:Pershendetje.kam pare veten te veshur me fustan nuset,por ishte i shoqes time,un e kisha veshur vetem sa per foto,isha e ulur ne 1 perrua me kembe ne uje dhe po beja foto.si shpjegohet kjo enderr?flm
Kjo enderr tregon qe do te tregoheni e padrejte me nje shoqen tuaj. Tregon gjithashtu qe po kapeni pas shpresave te gabuara.

_________________
"Kthejeni fytyrën nga Dielli dhe çdo hije mbetet mbrapa jush"

Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve: 148
Points: 419
Reputation: 28
Join date: 14/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.astro-al.page.tl

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga Nikolaos prej Wed Feb 19, 2014 5:24 pm

megi shkruajti:
Pash ne enderr nje pal sandale te bardha qe ishin model i vjeter dhe po ja tregoja shoqeve te mia qe si i kemi mbajtur kto modele.
Dhe endrra e dyt ishte sikur Isha ne pazar dhe pash nje thes me miser te bardhe.
Endrra me sandalet tregon rehati dhe qetesi. Por tregon qe ju kapeni zakonisht pas zakoneve te vjetra dhe tradicionale.
Ndersa endrra me miser tregon bollek, prosperitet, mireqenie dhe prodhimtari.

_________________
"Kthejeni fytyrën nga Dielli dhe çdo hije mbetet mbrapa jush"

Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve: 148
Points: 419
Reputation: 28
Join date: 14/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.astro-al.page.tl

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga irena prej Thu Feb 20, 2014 10:03 pm

ka par ne enderr sikur po ulletoja naten ne nje lunderr ne liqe dhe mu permys lunja duke nutua pash nje tavoin dhe hypa ne te ppastaj dola ne breg

irena

Numri i postimeve: 1
Points: 1
Reputation: 0
Join date: 14/02/2014

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga Nikolaos prej Sat Feb 22, 2014 7:58 pm

irena shkruajti:ka par ne enderr sikur po ulletoja naten ne nje lunderr ne liqe dhe mu permys lunja duke nutua pash nje tavoin dhe hypa ne te ppastaj dola ne breg
Kjo enderr tregon qe ju po lundroni permes emocioneve te jetes suaj me pasiguri dhe ankth, ndiheni e pushtuar nga emocionet, por qe me ne fund do te arrini lumturine e deshiruar.

_________________
"Kthejeni fytyrën nga Dielli dhe çdo hije mbetet mbrapa jush"

Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve: 148
Points: 419
Reputation: 28
Join date: 14/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.astro-al.page.tl

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga Nikolaos prej Tue Feb 25, 2014 6:21 pm

megi shkruajti:Kam par nje enderr sikur dola parà pasqyres ulur ne karrige dhe po flisja me veten time, pak me vone behet sikur muri tavani prishet Isha bashk me motren time dhe nje tj dhe un degjoj zhurm dhe trembem por te tj nk degjonin vetem e shikonin, dhe me thot motra nk esht ndonje gje thjesht po prishet muri,dhe pastaj pasi u prish muri ra ere shume e keqe, zum hundet dhe ikem.
Pasqyra simbolizon imagjinaten dhe lidhjen midis vetedijes dhe pavetedijes. Kjo enderr nenkupton se ju ndiheni nen vezhgim. Shembja e tavanit apo murit tregon se do te perjetoni ndryshime madhore dhe se mund t'i jepni fund nje situate apo lidhjeje.

_________________
"Kthejeni fytyrën nga Dielli dhe çdo hije mbetet mbrapa jush"

Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve: 148
Points: 419
Reputation: 28
Join date: 14/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.astro-al.page.tl

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga megi prej Tue Mar 18, 2014 7:11 pm

Pershendetje
kam par ne enderr veten time sikur isha shtazene dhe isha gati x te lind,,dhe po shkonim bashke x te lindur un,,sepse isha gati gati x te lindur.vetem ti ishe me mua,,,shkruaje aty qe me mua ishte motra ime qe me shoqeronte

megi

Numri i postimeve: 3
Points: 3
Reputation: 0
Join date: 21/08/2013

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga Nikolaos prej Thu Mar 20, 2014 3:42 pm

megi shkruajti:Pershendetje
kam par ne enderr veten time sikur isha shtazene dhe isha gati x te lind,,dhe po shkonim bashke x te lindur un,,sepse isha gati gati x te lindur.vetem ti ishe me mua,,,shkruaje aty qe me mua ishte motra ime qe me shoqeronte
Kjo enderr tregon qe ne mendjen tende do te lindin ide dhe plane te reja dhe motra jote do t'i mbeshtese ato.

_________________
"Kthejeni fytyrën nga Dielli dhe çdo hije mbetet mbrapa jush"

Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve: 148
Points: 419
Reputation: 28
Join date: 14/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.astro-al.page.tl

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga megi prej Sun Mar 23, 2014 1:39 pm

Pashe ne enderr tezen e Aldit(ish i dashuri im) sikur i tregonte njerezve per vellain e Aldit qe ai i kishte marre borxh 20.000euro cunit te xhaxhait per tu fejuar.dhe i kishte rregulluar shtepite shume shume bukur.

megi

Numri i postimeve: 3
Points: 3
Reputation: 0
Join date: 21/08/2013

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga Nikolaos prej Sun Mar 23, 2014 10:24 pm

megi shkruajti:Pashe ne enderr tezen e Aldit(ish i dashuri im) sikur i tregonte njerezve per vellain e Aldit qe ai i kishte marre borxh 20.000euro cunit te xhaxhait per tu fejuar.dhe i kishte rregulluar shtepite shume shume bukur.
Kjo ëndërr ka thjesht kuptimin qe sa here qe ti shikon njerezit e atij, te vjen ndermend ish-idashuri yt qe akoma e ke ne zemer dhe nuk e heq dot nga mendja.

_________________
"Kthejeni fytyrën nga Dielli dhe çdo hije mbetet mbrapa jush"

Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve: 148
Points: 419
Reputation: 28
Join date: 14/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.astro-al.page.tl

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga megi prej Sun Mar 30, 2014 11:42 am

Pershendetje, ca esht te shofesh ne enderr nje grua shtatzane? ,po te shofesh gjarprinj qe te afrohen po nk te kafshojn?

megi

Numri i postimeve: 3
Points: 3
Reputation: 0
Join date: 21/08/2013

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga Nikolaos prej Sun Mar 30, 2014 1:20 pm

megi shkruajti:Pershendetje, ca esht te shofesh ne enderr nje grua shtatzane? ,po te shofesh gjarprinj qe te afrohen po nk te kafshojn?
Nëse shikoni një grua shtatezene tregon qe do te perjetoni nje lidhje te ngushte me personin qe keni pare, ose me nje person qe do te njihni se shpejti nese gruaja shtatezene eshte e panjohur. Gjarperinjte ne enderr tregojne frikera te fshehta ne lidhje me seksualitetin.

_________________
"Kthejeni fytyrën nga Dielli dhe çdo hije mbetet mbrapa jush"

Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve: 148
Points: 419
Reputation: 28
Join date: 14/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.astro-al.page.tl

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga fevzje hyseni prej Tue Apr 08, 2014 2:43 pm

pashe ne enderr se nje vajze fqinje e cila ne realitet eshte ne kome qe kater vite  sikur kishte lindur nje foshnje dhe une e mbaja ne duar dhe njeherit i keshillojsha prinderit e saj qe ta ndihmomin rreth foshnjes ajo ne realitet eshte ne kome sepse ka pase aksident qfar mesazhi me ka derguar

fevzje hyseni

Numri i postimeve: 2
Points: 2
Reputation: 0
Join date: 07/04/2014

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga Nikolaos prej Wed Apr 09, 2014 11:11 am

fevzje hyseni shkruajti:pashe ne enderr se nje vajze fqinje e cila ne realitet eshte ne kome qe kater vite  sikur kishte lindur nje foshnje dhe une e mbaja ne duar dhe njeherit i keshillojsha prinderit e saj qe ta ndihmomin rreth foshnjes ajo ne realitet eshte ne kome sepse ka pase aksident qfar mesazhi me ka derguar
Kjo enderr tregon ngrohtesi, pafajsi dhe fillime te reja per ty. Foshnja tregon se ne brendesine tuaj jeni natyre e paster dhe e cilter qe ke deshire t'i ndihmosh te tjeret. Nga ana tjeter nese keni ndonje te aferme qe eshte shtatzene ajo do te lindje djale.

_________________
"Kthejeni fytyrën nga Dielli dhe çdo hije mbetet mbrapa jush"

Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve: 148
Points: 419
Reputation: 28
Join date: 14/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.astro-al.page.tl

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga fevzje hyseni prej Sat Apr 12, 2014 1:46 pm

kame pare ne enderr sikur burri isht mbi qati te nje shtepie dhe ujitke me uje dhe uji ishte i pastert une isha ne teras me poshte dhe i thosha boll se po na lage

fevzje hyseni

Numri i postimeve: 2
Points: 2
Reputation: 0
Join date: 07/04/2014

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga Nikolaos prej Sat Apr 12, 2014 8:42 pm

fevzje hyseni shkruajti:kame pare ne enderr sikur burri isht mbi qati te nje shtepie dhe ujitke me uje dhe uji ishte i pastert une isha ne teras me poshte dhe i thosha boll se po na lage
Kjo enderr tregon se ju duhet te shfaqni me shume emocione dhe ndjenja ndaj burrit tuaj, sepse uji ne enderr tregon emocionet, ndjenjat, lotet. Jeni paksa te shkeputur dhe burri po perpiqet t'ju imponoje mendimet e tij. Gjithashtu tregon se keni nevoje per t'u qetesuar.

_________________
"Kthejeni fytyrën nga Dielli dhe çdo hije mbetet mbrapa jush"

Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve: 148
Points: 419
Reputation: 28
Join date: 14/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.astro-al.page.tl

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi