Enigma-Explorer
Regjistrohu qe te shohesh gjithcka.Me respekt Estilen

Loja e shahut ka ardhur nga nje rac aliene rreth 1.500 vite me pare

Shko poshtë

default Loja e shahut ka ardhur nga nje rac aliene rreth 1.500 vite me pare

Mesazh nga Rifat prej Sat May 31, 2014 8:44 am

Loja e shahut ka ardhur nga nje rac aliene rreth 1.500 vite me pare

Loja e shahut ka rreth 12.00000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 kalkulime. Kutia ka 64 kuadrate bardhe e zi, ashtu sikur se edhe 64 kodonet e AND-s se njeriut. Thuhet se kjo loje ska fund sepse ka gjithmone nje me te zgjuar se ti, dhe kjo ne pafundesi. Pikerisht per kete, mendohet se loja e shahut ndikon thelle ne psiqiken e trurit, ndaj edhe quhet “Loja e jetes”.
avatar
Rifat
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 2401
Points : 4324
Reputation : 12
Join date : 09/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://enigmaexplorer.forumativo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi