Enigma-Explorer
Regjistrohu qe te shohesh gjithcka.Me respekt Estilen

Lind fëmija me 4 krahë dhe 4 këmbë, banorët “Është Perëndi” (FOTO)

Shko poshtë

default Lind fëmija me 4 krahë dhe 4 këmbë, banorët “Është Perëndi” (FOTO)

Mesazh nga SHKELBA prej Wed Dec 17, 2014 11:40 pm

Lind fëmija me 4 krahë dhe 4 këmbë, banorët “Është Perëndi” (FOTO)


Një fëmijë i lindur West Bengal State me katër krahë dhe katër këmbë ka shkaktuar një kaos të vërtetë në Indi. Banorët e zonës mendojnë se “Është një fëmijë Perëndi”. Menjëherë pas lindjes, infermierja informoi familjen për keqformimin, por të afërmit u shprehën të bindur se ishte një shenjë hyjnore.
 
Lajmi për fëmijën me gjymtyrë të dyfishta u përhap me shpejtësi, duke bërë që “besimtarët” të mblidheshin rreth spitalit për ta parë. “Kur dëgjuam të flitej për fëmijën- Perëndi, ishim pak skeptikë, por kur e pamë nuk kishim më dyshime. Ky është vërtetë fëmija i Zotit hindu Brahma, sepse njëlloj si ai ka 4 këmbë dhe katër krahë”, thotë një qytetar. 
Për të menaxhuar besimtarët e shumtë që donin ti bënin homaxhe fëmijës-Perëndi, u pa e nevojshme ndërhyrja e policisë. Megjithatë mes qytetarëve që kishin interes, kishte dhe nga ata që nisën të qanin, duke e quajtur si fundin e botës. Nga ana e tyre mjekët informuan se keqformimi ishte shkak i mbetjeve të një binjaku në barkun e nënës.

avatar
SHKELBA
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 615
Points : 1816
Reputation : 14
Join date : 03/01/2012

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi