Enigma-Explorer
Regjistrohu qe te shohesh gjithcka.Me respekt Estilen

Ja çka planifkon të ndërtojë SHBA-ja! (VIDEO)

Shko poshtë

default Ja çka planifkon të ndërtojë SHBA-ja! (VIDEO)

Mesazh nga SHKELBA prej Wed Dec 17, 2014 11:44 pm

Ja çka planifkon të ndërtojë SHBA-ja! (VIDEO)


Agjencia Ushtarake për Hulumtim DARPA është duke punuar në një projekt të një fortese fluturuese për të transportuar dronët, diçka si në filmin “Avengers”.

Në filmin “The Avengers” që u shfaq në vitin 2012 në të cilën IronMan, Hulk, Thor dhe pjesa tjetër e super herojve kanë shpëtuar përsëri botën, shumë njerëz kujtojnë aeroplanmbajtësen mbresëlënëse, transmeton TetovaSot.
Siç duket filmi është ndër më të preferuarat në Pentagon, pasi ushtria amerikane do të bëjë një avion të ngjashëm.
Megjithatë, në vend se një mjet udhëtimi për super herojtë, në agjencinë kërkimore ushtarake DARPA, po projektohet një avioni i cili do të transportojë avionët pa pilotë.
Transportuesi i dronëve do të rrisë gamën e aktiviteteve të tyre dhe për të mundësuar zbulimin dhe luftimin me avionët pa pilotë thellë në territorin e armikut pa rrezik për jetën e pilotëve dhe duke kursyer fonde.

avatar
SHKELBA
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 615
Points : 1816
Reputation : 14
Join date : 03/01/2012

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi