Enigma-Explorer
Regjistrohu qe te shohesh gjithcka.Me respekt Estilen

5 parashikimet e Nostradimusit për vitin 2015

Shko poshtë

default 5 parashikimet e Nostradimusit për vitin 2015

Mesazh nga SHKELBA prej Sat Jan 03, 2015 12:01 am

5 parashikimet e Nostradimusit për vitin 2015Nostradamus'i, i cili kishte lindur në vitin 1503 me emrin Michel de Nostredame dhe kishte vdekur në vitin 1566 ka qenë një person i cili është marrë me prodhimin dhe shitjen e ilaçeve mjekësore, mirëpo, i njohur është bërë për parashikimin e një numri të madh të profecive, të cilat janë publikuar në librin ;Profecitë,

1. Të vdekurit do të ringjallen
"Jo shumë vite pas përfundimit të një milieniumi, kur nuk do të ketë më vend në ferr, të vdekurit do të dalin nga varret e tyre", kishte shkruar Nostradamusi.
2. Ekonomia botërore do të pësojë kolaps
Një tjetër parashikim i Nostradamus'it ka qenë që ekonomia botërore do të pësojë kolaps. Duke marrë parasysh faktin që jo shumë vite më parë një gjë e tillë për pak sa nuk kishte ndodhur dhe duke parë zhvillimet e fundit, mund të themi që ky parashikim mund të jetë lehtë i saktë.
3. Njerëzit do të jetojnë deri në 200 vjet
"Përparimet në medicinë do ta zgjasin jetën e njeriut deri në 200 vite.Një tetëdhjetëvjeçarë do të duket si pesëdhjetëvjeçarë", ka shkruar parashikuesi.
4. Tërmet i madh në SHBA
Parashikuesi i famshëm ka folur edhe për një tjetër fatkeqësi natyrore, e cila pritet te ndodhe gjatë 2015. Bëhet fjalë për një tërmet të madh në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, megjithatë, përshkrimi që është dhënë në librin e tij lë të kuptohet që ky tërmet mund të përfundojë me një shpërthim të llavës.
5. Njerëzit do të bisedojnë me kafshët
Përparimet në shkencën e telepatisë do ta mundësojnë bisedimin në mes të njerëzve dhe kafshëve të tyre shtëpiake. Kjo gjë, sipas parashikuesit të famshëm, do të çojë në rritjen e numrit të vegjetarianëve, të cilët pas shoqërimit me kafshët nuk do të hanë mishin e tyre.
avatar
SHKELBA
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 615
Points : 1816
Reputation : 14
Join date : 03/01/2012

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi