Enigma-Explorer
Regjistrohu qe te shohesh gjithcka.Me respekt Estilen

Eksperimenti i Filadelfias. Rruga per ne botet e tjera...

Shko poshtë

default Eksperimenti i Filadelfias. Rruga per ne botet e tjera...

Mesazh nga Rifat prej Wed Jan 25, 2012 10:55 am


Eksperimenti i Filadelfias. Rruga per ne botet e tjera...Rrefimet e Al Bielek
[You must be registered and logged in to see this link.]

Al Bielek eshte nje personazh shume kontroversial dhe eshte bere objekt sulmi nga media dhe shkenctare te ndryshem ne lidhje me deklaratat e tija qe shpesh tingellojne te pabesueshme, te pakten sipas standarteve te shkeces se sotme.

Zoti Bielek ka thene se ai dhe Preston (Nichols) ishin dy marinaret qe operonin disa aparatura speciale ne bordin e Eldridge, anija e Marines Amerikane e cila u be e padukshme ne vitin 1943 ne te shume njohurin Eksperimenti i Filadelfias.

Ai deklaron se filmi “Eksperimenti i Filadelfias” ne thelb eshte i sakte pervec faktit kur ai dhe i vellai u hodhen nga anija gjate kohes qe ndodhej ne hyperspace, ata nuk zbriten ne te ardhem ne shkretetiren e Nevadas por ne bazen sekrete te Montauk, NY ne vitin 1984. Bielek deklaron se qeveria tentoi perseritjen e eksperimentit 41 vjet me pas ne te njejten date dhe ore duke hapur nje vrime ne kohe midis dy epokave. Nese kjo vrime nuk do ishte mbyllur atehere bota mund te ishte shkaterruar.

Zoti Bielek deklaron se i vellai vendosi te qendronte ne te ardhmen ndersa ai vete ra dakort qe te shkonte mbrapsht ne vitin 1943 per te mbyllur vrimen duke shkaterruar pajisjet ne bordin e Eldridge. Ai e kreu kete mision dhe vrimat u mbyllen. Bielek thote se ne vitin 1984 ne Montauk nepermjet kontaktit me alienet ata kishin nje tunel kohe qe ekzistonte aty. Po ashtu ai deklaron se gjate kohes se eksperimentin, nje ufo e cila po vezhgonte ecurine e eksperimentin ne vitin 1943 u kap nga vrima ose nga vorbulla e energjise dhe po ashtu dhe ajo u transportua ne kohe ne te ardhmen.

Mbas eksperiences se tij ne Eldridge, Bielek deklaron se ka punuar me njerez te perfshire ne zhvillimin e bombes atomike por kundershtoi te jepte detaje mbi qellimin e perdorimit te saj nga qeveria. Ai shprehet se qeveria e shikonte ate si nje pengese serioze dhe do e kishin vrare prej kohesh po te mos ishte per faktin qe struktura e tij molekulare ishte e lidhur me dy vrimat ne kohe ne vitin 1943 dhe vitin 1984.

Si rezultat i kesaj ata besonin se duke vrare Al Bielek do shkaktonin nje efekt shkeputes qe mund te rihapte vrimat e kohes. Per te eleminuar rrezikun prej tij, qeveria perdori teknologjine e marre nga alienet duke i kryer nje regres ne moshe dhe ne kohe dhe duke e kthyer ne nje femije te sapolindur ne vitin 1927 ku u shnderrua ne djalin e familjes Bielek.

Por nderkohe, vazhdon Bielek, i vellai i cili qendroi ne te ardhmen u mrekullua nga tuneli i kohes ne Montauk. Ne nje fare menyre i vellai perseri u kap nga tuneli i kohes ne nje eksperiment tjeter dhe perseri ata u gjenden perpara te njejtes situate ku nese ai vdiste, vdekja e tij do shkaktonte rihapje te vrimave te kohes.

Dhe perseri duke perdorur nje teknologjie te cuditshme te marre nga alienet, qeveria ishte ne gjendje te shkepuste matriksin shpirt nga i vellai dhe ta vendosnin ate ne trupin e djalit te trete te babait te tij. Ne kete menyre perseri Preston harroi se kush ishte ne te vertete ndonese ata edhe ne kete rast kishin te njejtin baba.

Pjesa e fundit e informacionit e cila mu duk tej mase magjepse ne lekturen e zotit Bielek ishte diskutimi ne lidhje me udhetimin ne kohe dhe universet paralele. Ai deklaroi se duke perdorur pajisjet qe kishin shpikur, ata ishin ne gjendje te identifikonin te pakten kater Toka te tjera paralele (e ngjashme me programin televiziv te kanalit Fox te quajtur Rreshkitesit (Sliders) dhe ne njeren nga keto Toka paralele, Gjermania kishte fituar Luften e Dyte Boterore.

Kjo ishte shume interesante sepse sapo kisha mbaruar se lexuari nje liber fantastiko shkencor nga James Hogan qe ishte bazuar ne idene qe njerezit mund te udhetonin ne kohe dhe te shkonin ne te kaluaren duke nderhyre per te ndryshuar ngjarje kyce te historise boterore por kjo gje prodhonte nje rrjedhje kohore ose kronologji te re ose paralele me ate ekzistuese. Mesa duket kjo eshte menyra me te cilen Universi ruan rregullin dhe e mbron ate nga paradoksi duke gjeneruar realitet paralel ose kronologji alternative.

Ajo qe dua te them me keto fjale eshte qe psh une vendos te shkoj mbrapa ne kohe dhe te vras gjyshin tim. Si eshte e mundur kjo gje? Nese gjyshi im vdes atehere une sdo te kisha lindur kurre dhe si rrjedhoje sdo kisha qene ne gjendje te shkoja mbrapa ne kohe dhe ta vrisja. Por mesa duket ajo qe ndodh eshte qe ne nje rast te tille, kronologjia ose rrjedhja e kohes te cilen e lashe mbrapa vazhdon ashtu sic eshte pa ndryshimin me te vogel pervec faktit qe une nuk ekzistoj me ne ate pasi duke gjeneruar kete rrjedhje te re kohe une vullnetarisht heq dore nga mundesia per tu rikthyer ne rrjedhjen time te kohes. Kur vrava gjyshin tim ne ate moment fillon nje rrjedhje e re kohore ose timeline dhe une duhet patjeter te rri ne kete timeline te alteruar.

Kohet e fundit mora pjese ne nje mbremje ne Las Vegas ku ndodhej dhe Zoti Bielek i cili foli per disa subjekte te tjera shume interesante. Fillimisht ai deklaroi se te ashtuquajturit Alien “Gri” ekzistojne dhe prej tyre ne kemi marre disa teknologji dhe faktin tjeter qe ata kane nder mend ta bejne Token shtepine e tyre te ardhshme. Po ashtu ai deklaroi se Grite jane duke ndjekur urdherat e rraces se Gjarperinjve, rracen e Reptilianeve nga Orioni.

Deklaroi se Orionsit e kane shume te veshtire jetesen ne Toke per shkak te mjedisit tone qe eshte aspak mikprites per ta dhe Grite jane duke i ndihmuar per te krijuar kushtet per Orionasit te cilet as me pak e as me shume kane skallveruar rracen e tyre. Bielek shtoi se jane bere shume beteja ne hapesire midis Konfederates se Planeteve dhe Grive e ET nga Orioni.

Me pas ai foli rreth asaj qe ka ndodhur kur u perdor tuneli i kohes ne Montauk per te shkuar ne te ardhmen. Ai shprehet se per disa arsye te panjohura ata nuk ishin kurre ne gjendje qe te penetronin vitet 2011-2013.

Po ashtu Bielek deklaron se teknologjia eshte kaq e persosur sa mund tju hedhi ne kohe, ne nje periudhe tjeter kohore dhe tju ktheje mbrapsht kaq shpejte sa do dukej sikur koha skishte kaluar fare per ty ndonese ju mund te ishit bere me i moshuar per shkak te muajve ose viteve kohe qe do kishin kaluar kur gjendeshit ne kohen tjeter. Ai deklaroi se kjo ka ndodhur me te ne disa raste. Kohet e fundit, kur u be e mundur te kapercehej e ardhmja mbas vitit 2013 dukej sikur ne Toke nuk kishte me jete.

Kjo pjese e informacionit te tij ne lidhje me faktin qe nuk ishin ne gjendje te hynin ne ate periudhe kohore 3 vjecare (2011-2013) mu duk shume interesante dhe u perqendrova shume aty. Me pas nje lloj frymezimi hyjnor me shtyu te shpjegoj arsyen pse kjo gje mund te jete e mundur. Me kujtohet te kem lexuar nje novel nga Asimov (Isak) ne lidhje me nje grup njerezish qe pretendohej se jetonin ne te ardhmen tone, puna e te cileve ishte te udhetonin ne kohe duke kryer ndryshime te vogla per te bere te mundur qe Toka te behej nje planet ose vendi me i mire per te jetuar.

Ekzistonte nje grup ne nje te ardhme shume te larget te tyre qe kishte dijeni se cfare po benin ata dhe bllokuan totalisht aftesine e udhetuesve ne kohe qe te hynin ne kohe rrjedhjen e tyre. Shpjegimi im per deklaraten e zotit Bielek ne lidhje me vitin 2011-2013 eshte qe nese ne po perdorim nje aparature fizike per te udhetuar (sido qe te jete, udhetim ne nje distance ne kohen aktuale apo ne vete kohe) ne menyre qe te arrihet destinacioni i deshiruar, ai vend apo kohe duhet te jene ne nje harmoni vibracionale me vendin nga ku nisemi.

Me fjale te tjera ligjet e fizikes, vibracioni i materies duhet te jene te bashkuara.
Sidoqofte konkluzioni im eshte qe ne vitin 2011-2013 Toka do ndryshoje levizjen e saj vibracionale dhe do kaloje ne nje dimension te ri, gje qe e ben kete kohe te pasinkronueshme me kohen tone aktuale.

Ndersa ndiqja kete teori zbulova se nje numer i madh profecish duket se percaktojne dicka shume domethenese qe do ndodhi ne kete periudhe kohore. Kam degjuar se Azteket dhe Majat kane profeci mbi dicka qe do ndodhi ne keto vite, nje transformim te dickaje. Po ashtu ne Piramiden e Madhe nese lexojme profecine ne nje mur te vecante afer dhomes se Mbretit ose te Mbretereshes ka disa referenca ne lidhje me vitin 2011. Po ashtu Majat kane thene se kalendari i tyre mbaron ne vitin 1987 dhe 26 vjet me pas ne vitin 2013.

Numrat te cilat jane shumezim i 13, 26 ose 52 jane konsideruar numra te shenjte per Majat. (Ka nje fakt shume te cuditshem qe Kalendari i Majave perfundon ne 21 dhjetor 2012. Kalendari i cili eshte cilesuar si me i sakti deri me sot dhe qe ka paraprire kalendarin Gregorian qe perdorim ne me disa mijera vjet, perfundon pikerisht ne 21 dhjetor qe eshte dhe dita e solsticit dimeror. Ka shume teori por gjithe shkenctaret dhe studiuesit e kalendarit te Majave kane arritur ne nje perfundim te perbashket qe ne kete date, ndofta ne shkalle planetare do na duhet te perballemi me dicka qe mbetet nje enigme.).

Pa llogaritur faktin qe informacioni i zotit Bielek eshte apo jo i vertete, ne jemi duke jetuar ne nje periudhe kohore te pabesueshme dhe duket sikur aktivitetet qe lidhen me Eksperimentin e Filadelfias, Montauk ose UFO do na cojne te gjithe ne ne nje nivel te ri kuptimi mbi funksionimin e Universit ne te cilin ndodhemi.
avatar
Rifat
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 2401
Points : 4324
Reputation : 12
Join date : 09/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://enigmaexplorer.forumativo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Eksperimenti i Filadelfias. Rruga per ne botet e tjera

Mesazh nga Rifat prej Wed Jan 25, 2012 11:01 am


Eksperimenti i Filadelfias. Rruga per ne botet e tjera


Artikulli eshte nga Bob Drake i cili ka permbledhur disa perfundime te Brad Steiger duke pasur parasysh pohimet e Al Bielek.Al Bielek pohon se kur anija u dematerializua me 1943 ajo hapi nje "vrime" ne Hyperspace "40 vjet te gjere".
Ai vazhdon:


Bob Drake

"Kjo vrime lejoji nje kontogjent te madh alienesh te hynin ne continiumin tone hapsire-kohe. Ne fillim mendova se ishte nje efekt anesor i pazakonte ose nje produkt i eksperimentit. Tani e kuptoj qe ishte e gjitha e sajuar."

"Jashtetokesore. I gjithe eksperimenti i Philadelphia ishte i sajuar nga nje grup alienesh qe u takua me presidentin Franklin Delano Roosevelt(FDR) ne 1934."
Uau, ne te gjithe e dime qe ishte presidenti Harry S. Truman ngriti grupin sekret te njohur si MJ-12(Majestick 12) kurse tani po flasim rreth nje takimi me presidentin e U.S he alienet qe supozohet te kete ndodhur 30 vjet me pare.
Traktati sekret i FDR me grupin alien "K-group".

Bielek vazhdon: "Po, FDR u takua me alienet diku ne Paqesorin e mesem--besoj se ishte ne bordin e Pensylvania(anije).Ai nenshkroi nje marreveshje qe do te shkembente teknologji aliene per disa privilegje te caktuara mbi kete plane. Te ashtuquajturit "Gray" nuk morren pjese ne kete marreveshje ne veçanti.Marreveshja u nenshkrua me nje grup qe do ta etiketoj thjesht 'K-Group'. Keta aliene mund te ngaterrohen si njerez, megjithate lekura e tyre anon nga ngjyra gri e çelet. Per kete ata shpesh zbardhin lekuren e tyre me te bardhe ne menyre e te kalojne midis nesh si njerez."

Bielek reflektoi se FDR kishte qene "gjysem-psiqik"(aftesi telepatike etj) dhe mjaft i interesuar ne subjekte te boteve te tjera. Meqe ra fjala, gruaja e tij Eleanor dihej te kete kuriozuar ne keshillin e astrologeve. "Takimi midis FDR dhe alieneve u sajua nga Nikola Tesla, i cili kishte qene per vete ne kontakt me inteligjence aliene qe ne fund te viteve 1920 e deri ne fillim te viteve '30, qe atehere ai krijoji radiomarresin gjigand per RCA."

Bielek komentoi ne faktin e çuditshem qe megjithese gjeniu Tesla kishte komunikuar me qenie nga Pleiadat(yjesia), te cilet me sa dukej ishin teresisht njerezor, nga i njejta rrace origjinale nga vjen edhe homo sapiens, takimi i fiksuar per FDR ishte me grupin Pleiadian ne fillim, dhe me vone me "K-Group", nje specie "pothuajse" njerezore.

Pothuajse menjehere mbasi presidenti i U.S firmosi traktatin e mosnderhyrjes se ndersjellte, shkenca jone gezoi nje pershpejtim mbreselenes ne teori dhe praktike gati ne te gjitha nivelet e aplikimeve materiale.

"Nje test pjeserisht i suksesshem u be nga grupi i kerkimeve ne Institutin per Studime te Avancuara ne Princeton qe ne 1936," Bielek thote. "Instrumentacioni dukej se ishte vendosur me saktesi, por une nuk mendoj qe alienet ishin shume te shqetesuar ne kete pike. Kishte ende mjaft kerkim per tu bere."

"E shikoni, ata kane qene duke bere nje studim te kujdesshem mbi ciklet bioritmike te Tokes per dekada, ne mos shekuj--diçka qe shkenca jone nuk e keshte idene deri rreth viteve 1985-'86. Ata donin qe eksperimenti te ndodhte saktesisht atehere kur ndodhi, ne Gusht 1943 keshtu qe ata mund te çanin ate vrime te madhe ne Hyperspace."

Si nje koincidence e çuditeshme--nese ishte koinçidence-- nje UFO ra ne gjermani me 1936. "Meqe objekti ishte pak a shume i pademtuar," Bielek tha, "artifakti stimuloi mjaft shkencen Naziste.Ne e dime qe ata kane replikuar mjaft nga bazat e anijeve-hapesinore dhe funksionet e saj ne 1944. Fatmiresisht,per armiqte e Rajhut te Trete, shkencetaret Naziste nuk qene kurre te afte te zgjidhnin problemin e mekanizmit baze te pilotimit te UFO-s. Plane per mjete te tilla te rrumbullaketa u gjeten nga Aleatet kur ata pushtuan gjermanine dhe rrethuan Peenumunde, nje nga bazat me te rendesishme te raketave per Nazistet."

Sipas Bielek, thelbi ne eksperimentin e Filadelfias eshte se ishte gjithçka nje sajese e humanoideve te "K-Group" per te krijuar nje hape per jashtetokesoret qe te kene hyrje te lehte ne Toke.
Marina e U.S, shkencetaret e shumte te mbledhur, zyrtaret e qeverise per fshehtesine e eksperimentit sekret ishin te gjithe duke punuar nen supozime fallco kur ata besonin perpjekjet per te bere te padukshem anijet ushtarake te U.S.

"Po," Bielek perserit pohimin e tij, "ne po punonim per te arritur padukshmerine, por alienet midis nesh kishin nje plan me te madh e vete-sherbyes ne mendje-- te hapnin nje vrime 40-vjeçare ne Hyperspace."
Mbas perpjekeve te fundit te tmerrshme kur jetet e kaq shume njerezve te marines humben, Eksperimenti i Filadelfias u mbyll zyrtarisht.
avatar
Rifat
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 2401
Points : 4324
Reputation : 12
Join date : 09/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://enigmaexplorer.forumativo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Eksperimenti i Filadelfias. Rruga per ne botet e tjera...

Mesazh nga Rifat prej Wed Jan 25, 2012 11:04 am

vazhdim

Intervistat.


Nga deshironi qe te fillojme?

Le te fillojme me Projektin Phoenix.
Ishte nje projekt qe mund te konsiderohet si evolucion dhe vazhdimesi i Projektit te Filadelfias. Ky projekt ishte nje perpjekje e Marine ne vitin 1930 dhe 1940 ne perpjekje per te bere te padukshme nje anije. Ata nje dite te bukur levizen celesin dhe anija u gjend ne hyperspace. Gjate eksperimentit pati shume probleme me njerezit ne bordin e anijes.

Konsideroje nje sukses shume te madh dhe nje deshtim shume te madh ne te njejten kohe dhe per kete arsye e nderprene. Rreth vitin 1947 u vendos qe projekti te riaktivizohej dhe u spostua ne Brookheaven National Laboratory me Dr John Von Neumann dhe asistentet e tij. Nga Projekti Phoenix doli teknologjia Stealth per te cilen nuk flas dot pasi ka lidhje me punen time. Po ashtu nga ky projekt u prodhuan dhe shume pajisje te vogla energjitike si ne rastin e radiosondes.

Cfare eshte radiosonda?

Ne dukje eshte nje kuti e vogel e bardhe te cilen e bashkangjit ne nje balone dhe e leshon ne atmosfere. Qeveria ju tha njerezve se kjo sherbente per te mbledhur te dhena klimaterike. Aparatura perdorte nje pulsim modulues shume te pazakonte. Ne shumicen e rasteve ata perdoren nje oshilator CW (vale e vazhdueshme) dhe pulsonin sinjalin.

Kjo rastesisht zbuloi faktin qe ishte nje menyre shume efikase per te shnderruar energjine elektrike ne energji eterike. Kohet e fundit kam filluar te koleksionoj radiosonda. Asnjehere nuk kam pare nje marres por mesova se ato disenjoheshin ne Brookheaven National Labs. Fillova te flas me njerezit ne Brookheaven dhe rastesisht u takova me nje xhentelmen i cili dikur kishte punuar ne ate laborator. Ai me tha se disajni fillimisht ishte hartuar nga Wilhelm Reich. Kjo gje me terhoqi vemendjen.

Sipas kesaj historie perreth vitit 1947 Wilhelm Reich i dorezon Qeverise Amerikane nje aparature te kontrollit te klimes, nje aparature qe do kapte DOR. (DOR eshte energjia vdekjeprurese e Orgonit). Reich mendonte se nese ulte nivelin e orgonit atehere stuhite nuk do ishin me te rrezikshme dhe violente. DOR eshte rezultati i energjise se orgonit e cila bie ne kontakt me nje burim te mbyllur radioaktiv. Kjo gje prodhon DOR e cila eshte kercenuese per jeten.

Po ashtu prodhohet edhe ne atmosfere nepermjet proceseve te tjera. Qeveria e dergoi aparaturen ne mes te nje stuhie dhe ja arriti te ulte intesitetin e saj. Kjo gje ju pelqeu atyre dhe i dha pikenisjen nje tjeter faze te Projektit Phoenix ne te cilen ata disenjuan keto radiosonda dhe filluan ti leshonin ato ne sasi te madhe, mbase 200 deri ne 500 ne dite.

Radioja ne keto aparatura ka nje rreze prej 100 miljesh. Nese ata perdoren kaq aparatura te tilla atehere dikush mund te mendoje se marresit (qe te trasnmetosh duhet te kesh dhe nje marres) per ta do ishin nje dicka e zakonshme. Kam qene nje koleksionist radiosondash. Kam mbi 100 te tilla ne koleksionin tim personal por asnjehere nuk kam pare nje marres radiosonde. Kam degjuar per to por asnjehere nuk kam pare.

Cilat jane frekuencat qe u perdoren?

Frekuencat e perdorura jane 403 MHz dhe 1680 MHz. Ata perdornin dy frekuenca te ndryshme.

Ato jane aktive ne te njejten kohe?

Jo. Perdorej njera ose tjetra. Me e hershmja qe u perdor ishte ajo prej 403 MHz, plus minus 2 MHz. Ndersa me pas filluan te perdornin 1680 MHz, plus minus 6 MHz. Sensoret e temperatures se tyre kishin ar, argjend, platin dhe iridium.

Reich perdorte sensore qe kishin ar dhe argjend perbrenda. Elementi i lageshtires eshte nje pllake plastike e rrethuar me argjend perreth diskut ndersa linjat konduktive pershkojne kryq e terthore pllaken. Ata vendosin nje perzjere te cuditshme kimike ne ate pllake. Ne ndryshim me matesit e tjere te lageshtires, rezistenca shtohej sa me shume lagej.

Ajo qe ne po teorizojme ne kete pike eshte qe termistori (sensori i temperatures) vepron si nje antene DOR jashte faze. Sensori i lageshtires vepron si nje antene per orgonin; sensori i presionit eshte ne thelb ai qe ata e quajne celesi i rezervuarit qe ne fakt eshte nje celes i presuar dhe sensitiv ciklik. Aparatura shkaterron DOR dhe prodhon orgonin.

Transmetuesi konsistonte ne dy oshilatore ku njeri prej tyre do vepronte ne frekuencen mbajtese (403 deri ne 1680) ndersa i dyti i cili ishte thjesht nje oshilator prej 7 MHz i vendosur ne elektroden e oshilatorit mbajtes. Rezultati ishte qe oshilatori prej 7 MHz do pulsonte ndiz e fiku gjithe kohes. Po clidhje ka kjo qe po ndodhte me projektet e tjera?

Qeveria nuk mund ti thoshte publikut qe keto ishin aparatura qe komandonin klimen. Cfare po shikojme ketu tani eshte ne fakt ajo qe shenoi zanafillen e te ashtuquajturit Projekti Montauk i cili ishte nje kombinim i punes se Wilhelm Reich dhe Eksperimentit te Filadelfias. Ishin dy projekte te ndara nga njeri tjetri qe zhvilloheshin ne Phoenix 1.

Pra kishin aspektin e padukshmerise dhe kishim kontrollin e klimes te Wilhelm Reich. Nga fundi i projektit Phoenix duke perdorur disa nga konceptet e Wilhelm Reich dhe disa nga skemat e transmetimit te perdorura me pare ne projektin e radiosondave ata zbuluan se mund te kombinonin dy faktoret dhe ti perdornin ato per KONTROLL TE MENDJES. Qarqet qeveritare mbase do perdornin termin ‘alterim te sjelljes’ por ne fakt nuk ishte gje tjeter vecse kontroll i mendjes. Ja se cfare benin ata idiote.

Kjo ishte ajo qe perbente Projektin Montauk?

Jo. Phoenix 1. Mbasi qarqet politike mesuan te verteten se cpo ndodhte u perpoqen ta mbyllnin si projekt. Por njerezit qe po e zhvillonin ju drejtuan ushtarakeve dhe ju propozuan atyre qe mund ta perdornin per te influencuar mendjen e armikut. Natyrisht qe ushtaraket e pelqyen shume kete ide dhe ju lejuan atyre qe te perdornin Montauk Air Force Base.

Midis pajisjeve qe u kerkuan ishte dhe nje sistem radari SAGE i cili ndodhej ne baze. Baza u mbyll dhe cdo gje u shit ne ankand. Grupi me pas levizi ne Brookheaven Labs. Aty filloi ajo qe u quajt Phoenix 2. Ata shpenzuan dhjete vitet e para, pothuajse nga 1969 deri ne 1979 duke bere kerkime teresisht mbi kontrollin e mendjes.

E filluan punen duke marre burimin e valeve te radarit SAGE dhe moduluar valen speciale qe ju kishte treguar Reich gjate procesit te manipulimit te klimes dhe e kombinuan ate me dicka qe kishin vene re gjate Eksperimentit te Filadelfias. Ata transmetuan me nje vale pothuajse 406 MHz. Kjo ‘kercente’ mbi frekuencat dhe ndryshimet ne faze. Ata perdoren nje koncept amplidine ne te cilen ndodhin disa stazhe pulsimi te moduluar.
avatar
Rifat
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 2401
Points : 4324
Reputation : 12
Join date : 09/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://enigmaexplorer.forumativo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Eksperimenti i Filadelfias. Rruga per ne botet e tjera...

Mesazh nga Rifat prej Wed Jan 25, 2012 11:06 am

vazhdim...

Gjeresia e pulsimit mund te varioje nga 10 deri ne 75 ms. Frekuenca qendrore ishte 406 MHz qe gjenerohej nga nje funksion i tipit te ulet i cili referohej nga nje fuknsion kohe-zero.

A kishte ndonje modulim ne te?

Po, kishte frekuenca qe kercenin mbi te.

Pra Phoenix 2 filloi ne vitin 1969?

Po, ne periudhen midis vitit 1969-1971. Phoenix 1 u zhvillua nga viti 1948 deri ne vitin 1968. Pjesa e pare e projektit mbi kontrollin e mendjes konsistonte ne marrjen e nje individi dhe ti beje ata te qendronin 250 kembe larg antenes. Radari SAGE kishte nje energji interval pulsimi prej 0.5 MW. Ndersa antena nje perforcim prej 30 db. Kjo do te thote nje radar efektiv prej te pakten 1 gigawatt. A e merrni me mend se cfare mund ti shkaktoje kjo njeriut? Mendoj se eshte nje mrekulli qe ata njerez jane akoma aty. Kjo djeg komplet funksionet e trurit, krijon deme neurologjike, te cara ne mushkeri nga nxehtesia. Ata e provuan kete gje me nje numer te caktuar njerezish disa prej te cileve i mbijetuan eksperimentit.

Ku i gjeten ata vullnetaret per nje eksperiment te tille?

Thjesht merrnin indigjene neper rruge dhe i vendosnin perpara radarit. Keto jane veprime pa kuptim qe shpesh qeveria ka qejf ti beje.

Kush ishte i ngarkuar me projektet ne ate kohe?

Dr. John Von Neumann dhe Jack Pruett.

Ndonje agjensi e caktuar?

Nuk jam i sigurt se cfare agjensie ishte e perfshire. Tani dikush pati idene e shkelqyeshme qe ti vendoste subjektet direkt ne linje me bririn perforcues te antenes. Dhe rezultati merret me mend, njerezit u dogjen te gjalle. Ne kete menyre ata arriten te zbulonin se duke variuar modulimin e fazes dhe kercimin e frekuences dhe pulsimit ne faza te shumellojshme, mund te ndikonin thelbesisht mendjen e nje personi.

Sa njerez punonin ne kete instalim?

Rreth 30.

Kush i autorizoi atyre perdorimin e bazes?

Forcat Ajrore dhe Marina. Ishte nje projekt i perbashket. Kishte te perfshire personel nga te dyja palet. Ne kemi kopje te urdherave per personelin e Forcave Ajrore.

Kush ishte preteksi per te perdorur bazen?

Nuk ishte asnje te tille. Baza ishte e braktisur. Ju kthye mbrapsht GSA rreth viteve 1969-1970 kur mbyllen gjithe sistemet e radarit SAGE. Pra ishte nje operacion jo ekzistent. Nje preteks i perkryer.

Ku i gjenin fondet?

Ishte komplet privat.

Korporatat?

Fillimisht nuk u perftua nga korporatat por me vone po. Parate fillestare erdhen nga qeveria naziste.

Ky eshte Phoenix 1?

Jo, ky eshte Phoenix 2 dhe 3. Ne vitin 1944 ishte nje tren amerikan trupash qe levizte ne nje tunel hekurudhe franceze dhe mbante 10 miliard $ ar te Nazisteve te cilet e kishin gjetur. Ishte 10 miliard $ ne vitin 1944 me 20 $ onsi. Treni u shperthye brenda ne tunel duke vrare 51 ushtare Amerikane. Floriri u shfaq perseri 10 vjet me pas ne Montauk. Kjo gje duhet verifikuar. Ato para u perdoren per te financuar projektet per shume vite pasi vlera e arit vazhdoi te ngrihej. Ata shpenzuan edhe gramin e fundit dhe perfunduan pa para. Ne kete moment hodhen syte nga ITT. ITT ishte prone e Krupp ne Gjermani. Persa i perket personelit shume nga civilet dhe shkenctaret ishin ish-nazista te cilet erdhen nga Gjermania para dhe pas lufte. Projekti ishte nen survejimin e qeverise Amerikane. Komuniteti i inteligjences e dite mire se cfare po ndodhte dhe CIA, ashtu si dhe agjensi te tjera, monitoronin cdo gje me kujdes. Fusha e lojtareve te cilet vepronin ne baze ishte e vogel, midis 30-50 personave.

Fondet ishin komplet private. Mbas vitit 1983 Senatori Goldwater zbuloi se cfare po ndodhte dhe filloi nje hetim. Ai nuk mundi te gjente asnje gjurme fondesh qeveritare. Pruett ishte drejtori metafizik i projektit. Ai ishte pjese e Forcave Ajrore. Kur ai u largua vendin e tij e zuri Dr. Herman C.Untermann. Ata kishin nje ekspert elektronik, Dr. Mathew E. Zerrett i cili erdhi nga Gjermania ne vitin 1946 se bashku me Werhner Von Braun. Mbase arsyeja qe ju mbaruan parate ishte se ata kishin 25 baza te tjera ne territorin e USA per te financuar. Baza me e fundit u mbyll ne vitin 1983, ne 12 gusht. Baza ne Montauk ku te gjitha stacionet moren referencen e kohes zero u mbyll dhe po ashtu dy bazat e tjera te mbetura u mbyllen fill mbas saj.

Po ne lidhje me efektet e mendjes?

Me aq sa me kujtohet nga programi, duke qene se isha pjese e tij, jam bere subjekt i fushes se kontrollit te mendjes jo qe ne fillim te programit (sepse fillimisht ata me donin mua per aftesite e mija sensitive) por me vone. Me caktuan detyren e indoktrinimit te rekruteve te rinj. Prova e pare rezultoi nje deshtim i vertete. Ju thashe atyre se nuk doja te kisha me te beja me programin dhe ata me vune perpara nje aparature me rreze qe me shkaktoi shume deme. Me ne fund dikush tha: “fikeni se ky do na ngeli ne dore” dhe ata e fiken. Te tjere u demtuan shume me teper se une. Efektet ne pergjithesi ishin shume negative. Mund te te digjej truri. Ata dilnin rrugeve dhe merrnin femije nga mosha 12 deri ne 16...

Ne kete menyre jane zhdukur shume nga femijet Amerikane?

Ne perllogaritem nje numer femijesh (10 mije) qe ata i moren nga rruga dhe i sollen ne Montauk, New Jersey. Numri total i njerezve qe ata rrembyen neper rruge dhe qe i cuan ne 25 bazat ishte 250 mije. Se kush e organizoi kete “sulm” ndaj femijeve per ti perdorur ne kete program, vazhdon te mbetet ende nje mister. Ne vazhdojme te mos e dime pergjigjen por dime qe ata u programuan per dicka.

Ata u bene subjekt programimi i cili hap mbas hapi u be me “human” duke perdorur teknika te avancuara elektronike. Programimi origjinal ishte i natyres Reichiane dhe ishte me shume fizik. Me pas ata permiresuan tekniken duke perdorur dhe kompjuterat dhe programimin elektronik sipas teknikes Reichiane qe zevendesoi shume shpejt cdo menyre tjeter dhe me me pak efekte anesore.

A keni dijeni per ndonje person aktual qe ka kaluar neper kete programim?

Kam pare disa te tille gjate viteve. Ka nje rutine shume specifike identifikimi qe mund te dedektohet nese jeni te ndjeshem aq sa duhet. Mund te dalloni nje person qe ka qene subjekt i programit Montauk “pese milje larg”. Kam pare pothuajse nje duzine njerezisht te tille ne zonen e Long Island, New York.

Po ne lidhje me Von Neumann?

Ai vazhdonte te ishte gjalle deri ne vitin 1989. Neumann ka patur disa telashe me qeverine si dhe disa probleme te tipit ndarje e personalitetit ne vitin 1977 kur dha doreheqjen si drejtor dhe u be keshilltar. Qeveria ju tha te gjitheve se ai vdiq ne vitin 1956. Por ne fakt qeveria vazhdon te bashkeveproje me te.

A ju dha ndonjerit nga subjektet e Montauk droga tropike?

Jo s’besoj...
Ata perdornin nje lloj droge qe ishte perdorur me pare ne lidhje me programimin Reich per ta bere subjektin me te ndjeshem ndaj transmetimit. Nuk me kujtohet emri i droges. Efekti i droges ishte i tille qe e bente subjektin disa here me te ndjeshem seksualisht.

Dhe ne te njejten kohe euforik?

Po edhe euforik.

A e moren ata kete karrigen e alterimit te mendjes nga alienet?

Prototipi u mor nga alienet. Pertej kesaj ne jemi te paqarte. Kjo karrige ishte ne esence nje amplifikator i mendjes. Qeveria merrte individe te trajnuar dhe i ulte ne karrige dhe gjeneronte forma mendimi te cilat aplifikoheshin dhe transmetoheshin. Ata mund te transmetonin sinjalin dhe i kalonin njerzit ne nje gjendje para orgazme gjate se ciles ata beheshin te ndjeshem (marres) ndaj programimit.

Punonte shume mire dhe u zbuluan dhe aftesi te tjera. Ata zbuluan se kjo mund te funksiononte dhe ne kohe. Moren nje individ te trajnuar shume mire psiqikisht dhe e ulen ne karrige dhe gjeneruan nje forme mendimi te nje vorbulle e cila lidhi vitin 1947 me vitin 1981. Ky ishte me saktesi rezultati qe u arrit, pra u gjenerua nje tunel kohe ne te cilin ata mund te ecnin fare kollaj. Ne ate kohe me kujtohet jepej nje film serial ne televizion dhe qe paraqiste kete koncept ne menyre shume te perpikte. Keto ishin disa nga aftesite e aparatures. Ata filluan te shkonin para e mbrapa ne kohe. Kjo ka qene faza e fundit e projektit Phoenix.

Kur u ndertua kjo makine kohe?

Rreth vitit 1979 ose 1980 ishte teresisht operative. Ky transmetues kishte energji te mjaftueshme per te perkulur kontiniumin hapesire kohe. Individi ne karrige duhej te sintetizonte funksionin e vorbulles sepse ata nuk kishin aftesite teknike per ta bere kete gje. Ndersa tani mund te sintetizohet ne menyre mekanike. Ata bene dhe gjera te tjera. (Me fjalen ata Al Bielek i referohet grupit qe drejtonte eksperimentet qe sic del nga shkrimi ishin shkenctare, qeveria dhe agjensite e inteligjences. ). Psh individi i ulur ne karrige mendonte per ndonje krijese dhe krijesa materializohej. Pra ata kishin pothuajse fuqine per te krijuar nje qenie. Por problemi qe doli ishte qe qenia e krijuar qendronte e materializuar per aq kohe sa ishte i ndezur amplifikatori. Nganjehere energjia ishte midis gigawatt dhe terrawatt.

vazhdon...
avatar
Rifat
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 2401
Points : 4324
Reputation : 12
Join date : 09/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://enigmaexplorer.forumativo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Eksperimenti i Filadelfias. Rruga per ne botet e tjera...

Mesazh nga Rifat prej Wed Jan 25, 2012 11:08 am

vazhdim

Shume e fuqishme. Vorbulla mund te arrije nje diameter prej 5 miljesh.

A mund ta pershkruani si duket kjo?

Dukej si nje tunel spiral i ndricuar pergjate gjithe gjatesise se tij. Fillon te ecesh ne kete tunel dhe krejt papritur te thith brenda. Ne fakt nuk ecen brenda tij por shtyhesh. Ne kete menyre mund te shkosh kudo ne kohe dhe hapesire.

A mund te sillje gjera mbrapsht?

Po.

A ke sjelle ndonje gje nga e kaluara ose e ardhmja?

Po.

A mund te vazhdoni pershkrimin tuaj per tunelin?

Po. Muret ishin solide por si me vrima. Forma e tij nuk ishte e drejte por si turiele.

Nese dikush do fikte aparaturen, mund te mbetesh ose te ngecesh ne destinacionin hapesire kohe?

Po. Mund te mbetesh aty.

A kane nisur ata shume femije brenda ne tunel?

Po, por ne nuk e dime psene. Ata humben shume femije keshtu.

Duke qene se ka nje si shtrengim te kohes per aq larg sa keni shkuar ju ne te kaluaren dhe ne te ardhmen, a eshte cdo gje e rregullt?

Po.

Njera nga gjerat e para qe ata bene ishte dergimi i rekruteve ne vitin 6030 e.s. Ishte gjithmone ne te njejten pike kohore. Diku ne nje qytet te braktisur ku ndodhej nje statuje prej ari solid. Kur ata u kthyen u pyeten per ate qe pane. Nese ata prisnin qe te degjonin pergjigje te ndryshme nga persona te ndryshem kjo mbeti enigme per ne. Sidoqofte perpara se te nisnin njerezit ne vorbull, ata kontrollonin mjedisin dhe siguroheshin qe ai suportonte jeten. Po ashtu kane marre dhe kampione.

A ka te ardhme potenciale ne te cilen mund te nisen njerez?

Jo. Ne momentiin qe krijohet kontakti me te ardhmen, linja behet fikse me ate moment ne kohe.

A mund te ndryshoni te tashmen duke cuar dike ne te kaluaren?

Po. Mund te ndryshohet e tashmja duke cuar dike edhe ne te ardhmen. Nen disa kushte te vecanta. Qeveria eshte duke perdorur makinen e kohes ekzistuese per te shkuar ne te ardhmen nepermjet linjes kohe te Montauk.

Doni te thoni qe tani e tashmja nuk mund te ndryshohet sepse ne kemi stabilizuar nje lak kohor nepermjet te ardhmes dhe te kaluares?

Po. Kjo do te thote qe cdo gje qe jane duke bere njerezit midis dy pikave me ekstreme te te ardhmes dhe te kaluares, ata do vazhdojne ta bejne pergjithmone.

Kush eshte koha me e larget qe dikush ka udhetuar ne te ardhmen?

10.000 e.s.

Pra cdo gje eshte e fiksuar deri ne vitin 10.000 te eres sone?

Po. Eshte nje realitet si enderr. Ne fakt askush nuk ka arritur te perceptoje nje te ardhme tangente mbas vitit 2012 te eres sone. Duket sikur ka nje si mur i ngjeshur qe ska asgje nga ana tjeter.

Profecite flasin per nje ndryshim ne toke rreth asaj periudhe.

Kjo eshte interesante apo jo?

A mund te projektosh veten tende 2 ore ne te ardhmen dhe te takohesh me veten tende?

Po, vetem se eshte shume e rrezikshme. Personi qe ecen ne tunel eshte jashte faze me personin i cili del nga ana tjeter. Kjo gje ka ndodhur. Rezultati ishte qe personi u karbonizua ne vend.

A ju kane dhene ndonjehere arme me vete per ta perdorur ne rast rreziku?

Ata nuk kishin pse. Vorbulla mund te programohet ne ate menyre qe te ndjeki personin dhe ne rast rreziku ata mund ta sillnin ate mbrapsht menjehere. Cdo gje ndiqej nepermjet nje monitori. Pra ne kete menyre ata siguruan nje porte kohe funksionale.

Me kujtohet njehere nje situate kur nga nje porte e tille erdhi dhe nje monster e frikshme dhe te gjithe ne dhome u tremben per vdekje. Menjehere fiken transmetuesin. Por krijesa hengri gjithe njerezit dhe aparaturat qe ndodheshin aty. Atyre ju desh te shkonin mbrapa dhe te fiknin njesine ne Filadelfia ne menyre qe te te fikej njesia dhe ne te ardhmen. Vetem keshtu mund te ndalonin ate krijese ne vitin 1983. Kjo ka ndodhur ne 12 gusht 1983. Vorbulla u fiksua ne testin e 12 gushtit 1983 duke forumuar nje lak kohor.

E gjitha ndodhi sepse dikush vendosi mendimin ne mendjen e operatorit qe ndodhej i ulur ne karrigen qe te gjeneronte ate krijese. Ishte nje perpjekje per te sabotuar projektin. Shume njerez mendonin se projekti kishte shkuar shume pertej caqeve. Kur punoja per ta nga viti 1971 dhe 1983 ndihesha gjithmone i lodhur. Ajo qe benin ata ishte qe ne momentin qe mbaroja misionin tim ata me kthenin mbrapa ne kohe vetem nje milisekonde perpara. Nga nje kendveshtrim dukej sikur nuk kisha shkuar askund. Natyrisht qe kur nderpreva punen aty, cdo gje u ndalua.

Nese shkoni mbrapa tek fundi i Eksperimentit te Filadelfias qe ishte strumbullari i te gjithe historise do shikoni qe gjerat u manovruan ne ate menyre qe dukej qarte qe mbrapa tyre qendronte nje force e madhe e perfshire ne gatimin e asaj corbe sepse asgje e keqe sdo kishte ndodhur nese nuk do kishin koinciduar dy data te erreta ne harkun kohor te 40 viteve; projekti i njohur si Eksperimenti i Filadelfias ose Projekti Rainbow ne vitin 1943 dhe Projekti Montauk ne vitin 1983.

Do me duhet te shtoj dicka ketu. Eshte nje pike poshte ne pothuajse 2/3 tunelit te kohes ku personi qe eshte duke e pershkuar percepton nje si zhurme te madhe. Ndergjegja e personit le trupin. Ka nje tendence per te pare gjerat me me detaje.

Jam i sigurt qe kishte dicka inteligjente aty. Kur shikoj me vemendje eksperiencat e mija jam i sigurt qe aty ka patur dicka inteligjente. Por e kam te veshtire ta percaktoj se cfare ishte. Ajo qe ata po perpiqeshin te benin ne Montauk ishte stabilizimi i procesit te perceptimit qe ndodhte gjate shkeputjes se ndergjegjes nga trupi. Ne nje fare menyre ata perpiqeshin ta manifestonin kete fenomen por nuk e di se kush ishte qellimi i vertete.

Kush ishte rroli i alieneve ne te gjithe kete histori, pervec karriges prototip te amplifikimit mendor?

Kjo do jete pjesa tjeter e diskutimit ne te cilen skemi arritur ende.
Tani le ti hedhim nje sy rezultatit teknik qe u arrit ne Eksperimentin e Filadelfias. Ishte pikenisja e cdo gjeje. Filloi rreth vitit 1930 ne Cikago nga tre njerez. Dr. John Hutchinson Sr, i cili ishte Dekani i Universitetit te Cikagos, Nicola Tesla dhe Dr. Kurtenaur i cili ishte nje fizikant austriak, pjese e stafit te universitetit.

Ata vendosen te benin dicka duke spekuluar ne lidhje me konceptin e padukshmerise per njeriun dhe per sendet. Ky subjekt ishte diskutuar me vite te tera. Pra ata u mblodhen sebashku dhe filluan kerkimet ne Universitetin e Cikagos rreth vitit 1931 ose 1932. Ne vitin 1933 u formua Instituti i Studimeve te Avancuara ne Princeton dhe projekti u transferua ne kete institut ne vitin 1934.

Njeri nga pjestaret e stafit ishte Dr. John Erich Von Neumann me origjine nga Budapesti, Hungari. Ai u diplomua ne kimi ne vitin 1925 dhe mbrojti doktoraturen per matematike ne vitin 1926. Per disa vite me rradhe ai dha mesim ne Europe dhe me pas erdhi ne Amerike. Mbas mesimdhenies prej tre vjetesh ai u ftua ti bashkohej stafit te Institutit.

Instituti perfshinte dhe njerez te tjere si Albert Einstein i cili ishte larguar nga Gjermania ne vitin 1930. Ai shkoi ne Institutin Teknologjik ne California per tre vjet dhe me pas u thirr nga Princeton qe ti bashkohej stafit aty. Me kalimin e kohes aty erdhen dhe shume njerez te tjere. Ne vitin 1936 eksperimenti u zgjerua akoma dhe me shume.

Nderkohe, Nicola Tesla u caktua drejtor i projektit. Ai ishte mik i Presidentit Franklin Roosevelt me te cilin Tesla ishte takuar ne vitin 1917 kur Roosevelt ishte sekretar i Marines. Ne ate kohe Tesles ju kerkua te bente disa pune per qeverine meqe ishte situate lufte dhe ai ju pergjigj pozitivisht kesaj kerkese. Pra Tesla pranoi te behej drejtor dhe udhehoqi kerkimet e projektit te padukshmerise deri ne vitin 1942 kur dha doreheqjen.

Ne vitin 1936 mbas studimeve te shumta intensive ata vendosen qe te benin disa prova duke arritur nje lloj padukshmerie. Marina dhe kushdo tjeter u inkurajua qe te vazhdonte kerkimet dhe ju siguruan me shume fonde.

Nga Gjermania vazhdonin te vinin shkenctare dhe kjo zgjati deri ne vitin 1939 kur filloi lufta me Gjermanine.

Ne vitin 1940 ata u ndjene te gatshem per nje prove ne Brooklyn Navy Yard. Ata kishin nje anije te vogel dhe nje tjeter rimorkiuse nga cdo krahe. Njera nga anijet siguronte energjine ndersa tjetra transmisionin per bobinen. Dy anijet lidheshin me anijen kryesore nepermjet kabllove. Ideja ishte kjo qe nese prova rezultonte negative atehere ata mund te prisnin kabllot dhe te fundosnin anijen e proves. Por cdo gje punoi mese miri dhe eksperimenti u quajt nje sukses i plote.


vazhdon...
avatar
Rifat
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 2401
Points : 4324
Reputation : 12
Join date : 09/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://enigmaexplorer.forumativo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Eksperimenti i Filadelfias. Rruga per ne botet e tjera...

Mesazh nga Rifat prej Wed Jan 25, 2012 11:11 am

Vazhdim

Pika me e rendesishme e testit te vitit 1940 eshte qe ne bordin e anijes se proves nuk ndodhej asnjeri. Ishte ne menyre strikte e boshatisur dhe pa prani personeli njerezor. Kjo rendesi per ate qe ndodhi me mbrapa.
Me pas figura te tjera te rendesishme ju afruan projektit .Thomas T. Brown ju bashkua projektit per shkak te rezultateve qe arriti ne efektet e elektrogravitetit. Ai kishte si detyre zgjidhjen e problemeve te minierave magnetike Gjermane qe ndikonin transportet dhe perpjekjet e Marines. Kjo coi ne krijimin e nje projekti paralel i cili perfshinte cmagnetizimin e bobines dhe te kabllove qe te arrihej shperthimi i minave ne distance qe nga anija.

Marina donte qe te kishte disa njerez qe te kontrollonin vazhdimesine e testeve. Ne kete menyre u perfshiva edhe une duke mbajtur te dhenat teknike. Tani le ti hedhim nje sy Nicola Teslas.

Ne vitin 1879 i vdiq babai dhe ai u detyrua te perfundonte vitin e pare te kolegjit. Ai erdhi ne USA ne vitin 1884. Tesla ka patur nje intuite te brendeshme te pabesueshme. Perpara se te vinte ne Amerike ai kishte njohur Robert Oppenheimer i cili me vone punoi me zhvillimin e bombes atomike si dhe Dr. David Hilbert, matematicieni qe ndau ekuacionet per Hilbert Space qe shpjegon ne menyre matematike hapesiren e shumefishte dhe realitetet e shumefishta. Keto ekuacione per hapesiren e shumefishte u bene shume te rendesishme per projektin.

Dr. Von Neumann u takua me Hilbert ne vitin 1927 dhe i referoi per shume nga gjerat qe kishte mesuar gjate testeve. Duke bashkuar njohurite Von Neumann me vone zhvilloi sisteme te tjera matematikore. Von Neumann eshte konsideruar si matematicieni me i madh i shekullit 20-te. Disa mendojne se ai ka qene me i afte se Einstein. Nje tjeter matematicien qe u perfshi ne projekt ishte dhe Dr. John Levinson i lindur ne vitin 1912. Ai vdiq ne vitin 1972. Levinson publikoi 3 libra per matematiken. Ai shpiku te shume njohurin ekuacionin Levinson i kohes. Pra me gjithe keta elemente, grupi i projektit kishte te gjitha mundesite e duhura per te arritur aty ku deshironin.

Mbas testit te suksesshem te vitit 1940 Marina vendosi qe ti jepte projektit fonde te pakufizuara dhe ta klasifikonte ate. Ne 5 Dhjetor, 1941 isha ne San Francisco dhe pjestare te qeverise mu afruan dhe me thane se brenda 72 oreve do fillonte lufta me Japonine dhe kishin nevoje per asistencen time. Ne janar 1942 perfundova ne Institutin oer Studime te Avancuara. Tesles ju dha nje anije e plote me gjithe ekuipazhin qe ta perdorte per proven. Ishte nje anije luftarake.

Tesla dhe Von Neumann nuk rane dakort ne disa gjera. Tesla insistonte qe do kishin probleme serioze me personelin e anijes dhe kerkonte me shume kohe por Marina nuk e pranonte kete ide. Nicola Tesla kishte bere deklarata periodike per kontakte te tijat me qenie jashtetokesore qe nga vitet 30-te dhe ne fillim te viteve 40-te. Ai ishte ne kontakt me ato qenie te cilet si ai mendonin se eksperimenti do ishte me pasoja te renda per njerezit.

Per kete qellim Tesla vendosi te sabotonte dhe ta ndalonte projektin ne vitin 1942. Ai cakordoi instrumentat dhe ne kete menyre asgje sdo punonte. Testi deshtoi. Pas kesaj Tesla i dorezoi projektin Von Neumann ne Mars 1942 dhe dha doreheqjen prej tij.

Von Neumann ju drejtua Marines me kerkesen per me shume kohe qe te studionte problemin dhe te percaktonte se cfare e kishte shkaktuar deshtimin. Neumann vendosi te ndryshonte disa nga pajisjet. Ai u shpreh se do i duhej nje anije speciale e cila do disenjohej nga e para ne cdo detaj. Per kete projekt u zgjodh Eldridge. Aparaturat u ndertuan mbi anije. Me ne fund erdhi Tetori i vitit 1942. Ata zgjodhen 33 vullnetare per ekuipazhin i cili erdhi mbas marrjes se diplomes ne dhjetor 1942. Ne kemi akoma nje foto te klases se marinareve.

Ne momentin qe anija la kantierin dhe u hodh ne det, filloi puna. Ne maj 1942 Von Neumann instaloi gjeneratorin e trete. Por ky nuk sinkronizohej dot me dy te tjeret. Nje dite gjeneratori doli jashte kontrollit dhe demtoi njerin nga tekniket. Von Neumann hoqi gjeneratorin e trete (Tesla e kishte paralajmeruar per rrezikun qe paraqiste ndaj njerezve) dhe ju rikthye disajnit origjinal. Ne mes te qershorit anija kishte kryer disa udhetime prove ne det. Ne 22 Korrik 1943 ata bene proven. Anija u be e padukshme nga syri i njeriut dhe vete radari.

Por efektet ishin te papritura. Njerezit ne bord ishin shume te disorientuar. Marina terhoqi ekuipazhin dhe u konsultua me Von Neumann i cili kerkoi me shume kohe per te zgjidhur problemin. Por Marina mbas konsultimit me eproret me te larte u shpreh se data perfundimtare e vendosur do te ishte 12 Gusht 1943. Von Neumann u shpreh i shqetesuar qe kjo kohe ishte e pamjaftueshme. Nga ana e saj Marina ngulte kembe se nuk i interesonte padukshmeria vizive por vetem ajo e radarit. Pajisjet u modifikuan perseri nga Von Neumann dhe, 12 Gushti erdhi.

Ne e dinim qe gjerat nuk ishin ne rregull. Prova filloi dhe per afro 1 minute cdo gje shkoi mese miri. Mund te dallohej konturi i anijes ne uje. Por krejt papritur nje si u shkaktua nje si shkreptime ne ngjyre blu dhe anija u zhduk teresisht. Nuk ishte e mundur qe te arrihej kontakt me radio. Ishte zhdukur. Mbas pothuajse 3 oresh ajo u rikthye. Njeri nga direket ishte thyer. Disa nga personeli ishin njehesuar me dyshemene e celikte te anijes.

Te tjere zhdukeshin dhe rishfaqeshin vazhdimisht. Disa u zhduken pergjithmone. Disa ishin cmendur. Marina terhoqi ekuipazhin e mbetur dhe per 4 dite nuk rreshten se diskutuari si te zgjdhnin problemin. Ata vendosen te benin dhe nje test tjeter por kete rradhe me anije te boshatisur, pa asnje personel ne te. Prova u krye perseri ne Tetor 1943. Anija u zhduk per 20 minuta. Kur ajo u kthye ata pane se disa nga pajisjet mungonin.

Dy kuti transmetuese dhe nje gjenerator mungonin. Ndersa kutia me gjeneratorin reference kohe zero ishte e paprekur. Ne kete pike Marina vendosi te ndalonte projektin. Eldridge sherbeu si anije luftarake gjate luftes dhe pas saj ju dha Greqise.

Ajo qe eshte e rendesishme te theksohet eshte fakti qe ka patur dy prova te rendesishme te cilat ishin saktesisht 40 vjet larg njera tjetres. Ishte nje ndarje 40-vjecare ne hyperspace. Tani vete Toka ka nje bioritem qe arrin kulmin e saj ne nje cikel 20-vjecar dhe kjo perkonte me daten 12 Gusht. Pra “ndodhi rastesisht” qe te caktohej ajo date e cila krijoi lidhjen midis fushave te Tokes per te dy eksperimentet qe te ndryheshin ne hyperspace. Anija u shty ne hyperspace. Ne ndodheshim ne anije dhe e ndjenim qe dicka po shkonte shume keq me proven.

U perpoqem te fiknim aparturat por nuk ishte e mundur. Ne vrapuam jashte ne bordin e anijes dhe u hodhem nga njera ane e saja. U hodhem nga anija por perfunduam ne nje tunel kohe i cili perfundonte ne Montauk, Long Island ne 12 Gusht 1983. Ishte nate. Na gjeten shume shpejt dhe na zbriten neper ca shkalle poshte ku na pershendeti Von Neumann.

Ishte shume tronditese. Ne sapo ishim ne vitin 1943 ndersa tani ndodheshim ne 1983 duke pare Von Neumann qe tashme ishte nje burr plak. Ai na tha se ishte nje hapur nje tunel ne hyperspace dhe ne duhet te shkonim mbrapsht dhe te fiknim gjeneratoret ne anije perndryshe carja e hyperspace mund te vazhdonte te zgjerohej dhe mund te gllaberonte gjithe planetin. Ai kishte pritur 40 vjet per ne qe te vinim.

Montauk na nisi mbrapsht ne kohe dhe ne shkaterruam gjeneratorin me sopata. Anija i rikthye ne vendin origjinal ne kohe pothuajse 3 ore me mbrapa. Qe nga 1943 e me pas Von Neumann nuk e dinte se cfare kishte ndodhur. Ai kishte modifikuar pajisjet e hershme ne 1943 ku kishte perftuar nje makine kohe funksionale. Edhe Gjermanet po punonin per udhetimin ne kohe dhe pothuajse ja arriten ta realizonin ne vitin 1945, pak mbas mbarimit te luftes. Kjo ishte sa per efekt informacioni procesverbali.

Mbasi Marina vendosi qe te mbyllte projektin ne vitin 1943, Von Neumann u dergua te punonte me projektin e bombes atomike ne Los Alamos deri sa mbaroi lufta. Ne vitin 1947 ndodhen tre ndryshime themelore ne Departamentin e Mbrojtjes. Dikush ne strukturen e re vendosi qe te germonte ne Projektin e Filadelfias per te pare se cfare ishte arsyeja e deshtimit.

Ata i kerkuan Von Neumann qe te “rishikonte projektin”. Ai pranoi. Ka dhe nje detaj tjeter. Duke filluar pothuajse nga 6 Gushti 1943, u shfaqen shume UFO mbi Eldridge per pothuajse 6 dite rrjesht. Ato ndodheshin aty edhe gjate testit. Njera nga UFO-t u thith nga hyperspace sebashku me Eldridge dhe perfundoi ne nje stacion te nendheshem ne Montauk ne vitin 1983. Permbante nje aparature karikimi per te cilen disa aliene na kerkuan qe te shkonim mbrapa ne kohe dhe ta merrnim per ata pasi nuk donin qe te binte ne doren e njerezve. Ne nuk e dime se kush ishin ata. Pruett ishte i shqetesuar per nje pushtim alien.

Po ashtu ne vitin 1947 Von Neumann u thirr nga qeveria qe te asistonte ne analizimin e nje UFO-je te rrezuar ne 1947 ne Aztec, New Mexico. Nje tjeter rrezim ndodhi ne Aztec pothuajse nje vit me pas. Disku i pare kishte aliene gri dhe asnjeri prej tyre nuk mbijetoi. Ndersa ne rrezimin e dyte, te pakten njeri prej atyre qe ndodheshin ne bord arriti te mbijetonte. Mesa duket sistemi i ri i radareve ne menyre te pavullnetshme shkaktoi rrezimin e disqeve.

Kur u mesua kjo gje, radari filloi te perdorej per kete qellim por alienet u treguan te matur. Pjestari i diskut te dyte nuk ishte Gri dhe Von Neumann pari rastin te fliste me te. Ai e pyeti se kush mund te ishte pergjigja per problemin e padukshmerise. Nga ai mesoi se duhej ti rifutej studimit dhe te mesonte me mire metafiziken. Natyra e problemit ishte qe personeli i anijes nuk ishte i fiksuar ose i ngerthyer me referencen kohe zero te cilen anija e kishte.

Zakonisht humanet jane te ngerthyer ne piken e konceptimit si reference kohore, jo ne reference kohe zero. Ngerthimi i rrjedhes se kohes i lejon nje personi qe te levize ne sinkronim me sistemin duke bere te mundur ne kete menyre nje bashkeveprim dhe koherence.

Ngerthimet e kohes jane delikate. Energjia e perdorur gjate proves prishi balancen e ngerthimit kohor te njerezve qe ndodheshin ne bord te anijes. Kur anija u rikthye ne kohen tone, njerezit qe ndodheshin ne te nuk u kthyen sepse nuk mund te gjendeshin ne te njejten reference.

Von Neumann e kuptoi se i duhej nje kompjuter si dhe disa njohuri me shume ne metafizike ne menyre qe te mundesonte ngerthimin kohor si reference per njerezit me referencen kohore te anijes. Ai ndertoi nje kompjuter ne vitin 1950. Ishte gati te instalohej ne vitin 1952 dhe ne vitin 1953 prova qe u be pati sukses te plote. Njerezit ne mbarim te eksperimentit nuk pluskonin me ne hapesire. Ne kete moment Marina anulloi Projektin Rainbow dhe ja ndryshoi emrin ne Project Phoenix.


vazhdon...
avatar
Rifat
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 2401
Points : 4324
Reputation : 12
Join date : 09/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://enigmaexplorer.forumativo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Eksperimenti i Filadelfias. Rruga per ne botet e tjera...

Mesazh nga Rifat prej Wed Jan 25, 2012 11:13 am

vazhdim

Nga Projekti Rainbow rrodhen shume pasoja negative. Disa prej tyre cuan ne studimin e kontrollit te mendjes si programe qe u avancuan ne Projektin Phoenix. Studimet per padukshmerine prodhuan disa nga teknologjia Stealth si dhe projekte te tjera shume te klasifikuara.

Ne vitin 1983 ata vendosen qe te aplikonin kontrollin e mendjes tek te gjithe pjesmarresit e projekteve ne menyre qe ti mbanin keto te fundit te fshehta. Ata po ashtu punuan ne projekte te tjera si ai i regresionit te moshes. Tani, Tesla ishte perpjekur per nje gje te tille ne vitin 1940 ne menyre qe te ndihmonte pjestaret e ekuipazhit kur ata humben ngerthimin e kohes. Ndersa qeveria e perdori zbulimin e tij per programin e regresit te moshes. Ishte nje regres moshe fizik. Personi do te ruante ne mendjen e tij memorien qe kishin patur ne moshen me te thyer.

Teoria e Tesles ishte qe nese merrje ngerthimin kohor te individit dhe e spostoje ate ne te ardhmen atehere ne kete menyre mund te ndaloje moshimin per ate person. Ja pra se cfare ndodhi. Trupit i duhej nga 30 deri ne 60 dite qe te kompletonte ndryshimin ne referencen e re te kohes.
Disa nga keto gjera u perdoren dhe ne subjektin e filmit Philadelphia Experiment i cili u shfaq ne vitin 1984. Qeveria u panikua dhe e ndaloi filmin ne gjithe territorin amerikan per 2 vjet. Me pas ne vitin 1986 u lejua dhe madje u nxorr ne shitje edhe si videokasete. E pashe filmin ne vitin 1988 dhe me ndihmoi shume qe te me kthehej kujtesa per kete ngjarje.

Ndonje koment fillestar ne lidhje me elektromagnetizmin?

Ka shume aspekte interesante. Dhe ka disa shpjegime per shume nga teorite. Nuk eshte vetem qe fusha magnetike perhapet 0.4 te fushes elektromagnetike qe perhapet ne fushen e shpejtesise elektrike (sipas ekuacionit Maxwell) e cila perhapet me shpejtesine c-pafundesi, qe do te thote se perhapet menjehere neper univers.

Nese ju kuptoni keto nderlidhje themelore dhe menyren sesi ato nderthuren me fusha dhe energji ne gjendje me te larte si ne rastin e fushave te solitonit ( nje vale pulsive qe mund te ekzistoje ne sisteme jolineare dhe qe nuk i bindet parimeve te mbivendosjes dhe qe nuk shperbehet) dhe atyre te tensorit, atehere mund te kuptoni sesi mund te punoje shtyrja antigravitacionale. Eshte nje fakt qe teoria e fushave te unifikuara u kompletua nga Einstein dhe ju dha qeverise Amerikane. Ata e kane dhe nuk duan qe asnjeri ta di qe ata e kane.

Nuk eshte nxjerre asnjehere publikisht ne ndonje liber. Kjo lloj diturie perdoret si nje metode kontrolli midis dhe per qeverine. Fatkeqesisht. Qeveria normalisht duhet te jete “per popullin dhe nga populli”. Keshtu thuhet ne Kushtetute. Pyes veten se kur ka qene hera e fundit qe Presidenti yne ka lexuar Kushtetuten?

Duket sikur ka me shume njerez te zakonshem te perfshire ne sekret se sa vete shkenctaret. Kush jane keta njerez?

Ata jane agjente te qeverise dhe agjensi te ndryshme inteligjence qellimi i vetem i te cilave eshte qe te ruajne sekretin. Ne ditet e sotme sekreti ushtrohet mbi aplikimin e pajisjes me shume sesa vete pajisja. Nuk eshte sic ishte ne vitet 50-te. Psh, paketa drejtuese per raketen e re te qujtur Minuteman X qe u prodhua per Forcat Ajrore nga Northrop eshte e paklasifikuar. Nuk kishte klasifikim per cirkuitet dhe ishte kaq e sakte sa mund te leshonte rraketen brenda nje oxhaku me precizionin me te madh. Por aplikimi qe mundesonte kete precizion ishte i klasifikuar si informacion. Kjo eshte qesharake.

Duket sikur ka shume informacion qe qarkullon haptazi per te hequr vemendjen nga ajo qe po ndodh realisht?

Natyrisht.

Kush eshte kapaciteti i flotes se mjeteve fluturuese gravitacionale te SHBA-se?

Nuk e di. Di vetem qe kane ndertuar nje numer te konsiderueshem prej tyre.

Kush jane aftesite e ketyre avioneve?

Tani kur astronautet tane u ulen ne Hene per here te pare ata u priten nga nje flote disqesh qe qendronin ne buzet e nje krateri. Astronautet pyeten superioret e tyre nese ata kishin dijeni per keto disqe. Atyre ju tha se “PO” dhe se keto disqe ishin amerikane. Astronautet ishin shume te zemeruar nga fakti qe ishin perdorur nga qeveria e tyre si nje mjet publiciteti per ti hedhur hi syve botes mbare.

Po pse u shpenzuan kaq shume para ne nje bombardues Stealth kur ata kishin kete teknologji graviteti prej kaq vitesh?

Vete avioni kombinon dy aspekte te padukshmerise. Njeri nga aspektet lidhet me ndertimin dhe veshjen e siperfaqes. Aspekti tjeter lidhet me padukshmerine e llojit elektronik qe ishte rezultat i asaj qe ishte bere ne Eksperimentin e Filadelfias vite me pare. Po ashtu stealth ka nje sistem shtyrje dytesor i cili eshte shume i avancuar dhe qe i lejon te fluturoje ne hapesire. Zevendesdrejtori i NASA-s ka pranuar haptazi qe kjo teknologji vinte direkt nga alienet. Ky pohim eshte bere publikisht.

Eshte bere?

Po.
Kjo eshte interesante po te kihet parasysh pozicioni i dukshem i qeverise per te fshehur arritjet ne teknologji. Kohet e fundit ka “te cara” ne programet sekrete qeveritare nga ku pa dalin ne shesh informacione te shumta. Shume njerez po ndihen te neveritur nga praktikat qe perdor qeveria per te mbajtur sekretet dhe kane filluar te flasin.

Mbase eshte nje nxjerrje informacioni e vullnetshme.

Ka mundesi. Edhe vete MJ-12 ne vitin 1984 ishte gati te nxirrte disa informacione ne publik ne lidhje me ET dhe UFO-t. Por me pas vendosen qe mos i nxirrnin informacionet ne ate kohe. John Kennedy ju kerkoi atyre qe te pergatisnin terrenin qe te nxirrnin informacionin publikisht brenda nje viti. Ai po ashtu kerkoi nga CIA qe te shkeputej nga biznesi i droges. Dhe normalisht qe ata do e vrisnin Kennedy.

Keni hasur ndonje problem ose rezistence qe nga koha qe keni dale hapur ne publik per keto gjera?

Jo. Marina hesht por kam degjuar qe nentoke nuk jane aspak aprovues per cfare po bej.
E ashtuquajtura “fjala e martireve” punon ne favorin tim. Ata e dine mire qe une e di qe smund te me prekin. Nese do tentojne ata e kane shume te qarte qe do shkaktohen probleme serioze ne kohe dhe hapesire. Jane dy prej nesh qe mbajne disa faktore ne nje fare stabiliteti. Nese behet ndonje gje kunder jeteve tona atehere kjo do shkaktoje nje shyerje ne hyperspace. I gjithe sistemi i realitetit do ndryshoje.

Po ju jap vetem nje shembull se cfare mund te ndodhe: Ne fituam Luften e Dyte Boterore vetem per nje fije. Teknologjia Gjermane ishte shume me e avancuar se e jona. Nese lufta do kishte vazhduar 30 dite me shume, Gjermania do e kishte fituar ate. Ata kishin super arme qe po i prodhonin. Gjermania ishte kaq afer fitimit te luftes sa Churchill dhe Roosewelt ishin pushtuar nga ankthi. Pra me pak fjale nese sistemi ndryshon, mund te levize ne nje realitet paralel ku Gjermania fitoi luften.

Kjo eshte arsyeja pse qeveria nuk guxon te zhduki asnjerin prej jush?

Sakte. Per shkak te asaj ne te cilen ne u perfshime, mund te demtohet i gjithe sistemi i realitetit tone.

A mund te shpjegoni sesi funksionon nje ngerthim i mbyllur kohe? (closed time loop)

Tani njeri nga problemet qe eshte shfaqur kur dikush udheton ne kohe eshte qe ai dikush nuk mund te kthehet ne piken ekzakte te origjines. Duhet te jete me pas se koha ne te cilen je larguar. Nese do ktheheshe ne piken ekzakte nga ku ndermore udhetimin, ti do te ishe ne te njejten pike dy here gjate jetes tende dhe kjo shkakton nje problem shume serioz.

A mund te me freskoni pak kujtesen me datat qe jane te perfshira ne zhvillimin e kontrollit elektronik te mendjes ne Shtetet e Bashkuara?

Eksperimentet mbi kontrollin e mendjes u levizen ne Montauk rreth vitit 1969. Faza e aparaturave filloi ne disa eksperimente te mevonshme rreth vitit 1975. Vete aparatura per te modifikuar transmetuesin SAGE u urdherua ne vitin 1973. ITT ishte kontraktuesi me i madh si dhe nenkontraktues ne disa porcione te kontratave te tjera te jashteme. Shumica e kontratave ju dhane firmave te Long Island.

Po cfare ishin ne gjendje te provonin ata ne mbyllje te eksperimenteve?

Ajo qe ata provuan ishte qe mund te kontrollonin nje person per te cilin kishin “nenshkrimin”. Kjo rutine e cila ishte e vecante per cdo individ mund te vendosej ne nje program kompjuteri per transmetuesin. Me pas nje urdher i dyte transmetohej ne gjatesi vale qe kishte nje karakter te ulet si frekuence duke ndikuar direkt mendjen e personit.

Eshte nje komande me te cilen mund te besh cdo gje me mendjen e personit te fokusuar. Me pare eshte disenjuar nje aparature e tille dhe qe ilustronte kete parim ne nje shkalle me te gjere. Nje mesazh mendor u hodh ne qarkullim dhe kushdo qe e perceptonte ate duhet te merrte nje numer telefoni. Sapo u leshua mesazhi u moren mbi 600 telefonata nga bregu lindor deri ne Florida. Pra funksionoi mese miri.

Kjo eshte interesante. Eshte nje person qe vetquhet Lord Mattreya dhe qe thote se eshte Krishti i rikthyer ne toke dhe qe nese do lidhet me shtypin nderkombetar do i dergoje atyre nje mesazh telepatik gjithe planetit ne gjuhen e tyre dhe ata do e degjojne. Po ashtu ata duhet te marrin dhe nje imazh vizual. Pra kjo eshte teknologjia qe ata kane?

Po. Nuk eshte nje nenshkrim individual. Ka nje nenshkrim racial si dhe nje universal per rracen njerezore. Qeveria ka perdorur te treja per te piketuar individe te vecante. Ata po ashtu kane bere mesazhe ne grup qe piketojne nje grup te caktuar etnik. Kjo eshte dicka e zakonshme. Ne Boston dhe New York ata benin eksperimente me “gjendjen e humorit” ne te gjithe qytetin. Transmetuesit qe u perdoren nuk ekzistojne me por teknologjia vazhdon te ekzistoje.

Individet e piketuar e perceptojne mesazhin qe marrin si forme te mendimit te tyre?

Po.
vazhdim
avatar
Rifat
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 2401
Points : 4324
Reputation : 12
Join date : 09/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://enigmaexplorer.forumativo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Eksperimenti i Filadelfias. Rruga per ne botet e tjera...

Mesazh nga Rifat prej Thu Jan 26, 2012 7:23 am


A ka ndonje mbrojtje ndaj kesaj gjeje?

Po dhe jo. Teorikisht jo. Kjo eshte arsyeja pse qeveria eshte kaq e sigurt ne perdorimin e saj. Qe te flasim me hapur jo kushdo mund te influencohet nga ky sistem dhe kjo gje ka te beje me zhvillimin mendor dhe ate psiqik te disa personave. Rreth 5 % e popullsise nuk i pergjigjen sinjaleve te tilla. Por qeveria kur siguron kontrollin mbi 95 % te popullsise, nuk para e vret mendjen per nje 5 %. Ja pse ata kane skuadrat e nderhyrjes se shpejte dhe kampet e perqendrimit. Me pak fjale ska asnje lloj mbrojtje ndaj ketij sinjali. Perjashto nje grup fare te vogel njerezish qe nuk reagojne ne menyre natyrale.

Pra ata transmetojne nje sinjal mendor?

Jo saktesisht. Nese ju lidheni me nje elektrokardiograme do te transmetoni nje rutine pergjigjesh elektrike. Keto mund te rregjistrohen dhe jane te vecanta per sejcilin. Mund te rregjistrohen, ruhen dhe replikohen nepermjet kompjuterit. Nese ata mund te replikojne ARN/ADN tende atehere ata te kane ne dore per gjithe jeten. (ARN eshte acidi ribonukleik, pjese perberese e te gjitha qelizave te gjalla qe konsiston ne hallka te vecanta fosfati te alternuar etj etj etj... Struktura dhe sekuenca baze e ARN jane determinuese per sintezen e proteines dhe transmetimin e informacionit gjenetik –Darius).

Ju permendet dicka ne lidhje me kampet e perqendrimit?

Po. Ato gjenden kudo ne Shtetet e Bashkuara. Vetem ne Arizona ka tre te tille.

Pra ata mund te na kontrollojne ne deri ne ate pike sa te dorezojme edhe armet tona?

Kjo eshte ajo qe ata shpresojne. Varet sesa efektiv do rezultoje kjo pajisje, sa gjeresisht do instalohet dhe apatia e njerezve qe mos reagojne te shkaterrojne aparaturen perpara se te kryeje efektin e saj.

Po persa i perket idese se konfliktit midis ndergjegjes morale dhe asaj qe mendja te komandon te besh?

Nuk e ke mundesine qe te reagosh ndaj dickaje qe te vjen spontane ne mendje sepse nuk ke dijeni per ekzistencen e nje pajisje te tille. Pra nuk je i ndergjegjshem qe po shtyhesh te besh nje veprim qe nuk e pranon ne ndergjegje. Sinjali nuk lejon zgjedhje por vepron fuqishem si nje komande impulsive. Ata njerez qe u pergjigjen duke telefonuar nuk e kishin idene se cfare kishte pershkuar kokat e tyre.

Po a mund ta bejne ata kete gje me median si televizone dhe radio?

Natyrisht qe po.

Pra ju sugjeroni nje gjende korrupsioni total?

Jashtezakonisht e sakte. Korrupsion i planifikuar.

Po nese kane kete lloj teknologjie atehere cfare ju duhen kampet e perqendrimit?

Sepse ka gjithmone njerez qe jane rezistent.

Kjo me shtyn te mendoj qe qellimi eshte qe ti zhdukin keta njerez dhe jo thjesht burgosin. Hapi i pare jane kampet ku mund ti mbash kollaj dhe me pas eleminuar masivisht. Askush nuk do dali rrugeve dhe te qelloi njerezit qe nuk binden.

Kur te fusin ne kamp ata te shkaterrojne menderisht. Dhe per kete ata jane eksperte. Ne mendojme se ata pergatisin gijotinen ne kampe per njerez qe nuk nenshtrohen. Ata ne fakt jane duke kerkuar per force pune sklleverish. Ja kjo eshte H.R. 4079 qe po paraqitet ne Kongres tani. Krijon nje force pune sklleverish neper burgje qe do jene te privatizuara. Shteti do paguaje burgjet private qe te mbajne te burgosurit e shtetit.

Po.

Kush jane dia nga projektet e tjera qe jane te lidhura me fraksionet qe operojne perbrenda Qeverise se Shteteve te Bashkuara dhe korporatave per te manipuluar dhe kontrolluar popullsine?

Midis viteve 1977 dhe 1978 u krijua nje projekt i quajtur Dreamscan. Ky projket u nderpre ne vitin 1979. Qellimi i tij ishte te fitonte aftesi teknike qe te hynte ne mendjen e nje individi ne gjendje endrre dhe te shkaktonte vdekjen e tij. Ka qene dhe nje film i quajtur Dreamscape i cili tregon se cfare mund te bente ajo qe ata kishin zbuluar.

Projekti u ndermor nga Qeveria Sekrete dhe u menaxhua nga NSA. Qellimi i projektit ishte ne thelb qe te siguronte menyrat per vrasje te fshehta. Presidenti Carter e zbuloi dhe dha urdher qe te nderpritej. Por aparatura eshte e paprekur dhe e ruajtur mire. Nga disa operacione te ndryshme inteligjence si disa ku eshte e perfshire dhe AT@T me operatoret e saj jane bere disa tentativa qe ta riaktivizojne.

Po tjeter?

Rreth vitin 1978 filloi nje tjeter projekt i quajtur Moonscan. Zgjati deri ne vitin 1989 dhe perfshinte pozicionimin e nje pajisje te kontrollit te mendjes ne Hene per ta perdorur ndaj popullates se Tokes. Edhe ky projekt si te tjeret kishte lidhje te qarta me aktivitetin negativ te alieneve.

Kush e zhvilloi ate projekt?

U menazhua nga nje organizate e quajtur Airborne Instrument Laboratories (AIL) e cila kishte zhvilluar projekte te tjera te fshehta me pare. Ne ate kohe AIL drejtohej nga Eaton Corporation. Ndersa tani menaxhohet nga Departamenti i Mbrojtjes qe nga viti 1988. AIL ka tre sektore: I Maskuar, Komercial dhe Mbrojtes.

Ndonje tjeter program te kontrollit te mendjes qe mund te permendesh?

Ishte nje projekt qe quhej Mindwreaker i cili shkaktonte paralizen e mendjes. Ne kete projekt alienet ishin te perfshire shume. Nga ky projekt u prodhuan disa arme neurologjike disa prej te cilave jane instaluar ne bombarduesit B-1 i cili po ashtu permban teknologji aliene. Gjate kesaj kohe specie te ndryshme aliene vinin dhe iknin ne AIL. Ishte nje grup qe quhej K-Group qe ishte shkurtimi per Kondrashkin. Ata kishin lekure te zbehte ne ngjyre te blerte te lehte dhe pothuajse pa qime. Ata dukeshin humane dhe kane qene te perfshire shume ne projekte te fshehta qe ne vitin 1940.

Ku ndodhet AIL?

Ne New York Stare, ne Farmingdale, Deer Park dhe Long Island.

Kush eshte gjendja aktuale e AIL?

Ka patur 8 projekte ne zbatim ne AIL e cila kishte te bente po ashtu dhe me zhvillimin e armeve kunder alieneve. Ne vitin 1989 grupi i Orionit e zbuloi dhe shkaterroi projektet. Tani vetem mund te supozohet qe AIL vazhdon te ekzistoje ne disa zona te tjera.

Cfare studimesh te tjera po behen ne Long Island?

Kerkime mbi armet me rreze te ngjashme me ate qe shkaterroi Challenger.

Mendoja se Challenger u shkaterrua nga Ruset te cilet perdoren nje arme me rreze?

Jo. Nuk ishin ruset ata qe e bene. Rastisi qe Sovjetiket nxorren anijet e tyre pothuajse 150 milje ne det te hapur perpara se te ndodhte shperthimi. Ata nuk ishin shkaku direkt, qe ishte nje arme me rreze te cilen ruset po perpiqeshin ta vendosnin ne orbite dhe ta testonin. Ajo arme akumulonte nje ngarkese nderkohe qe Challenger po ngjitej siper ne atmosfere dhe u ndez. Kjo eshte ajo qe shkaterroi Challenger. Mund te kete qene e qellimshme.

Kush ishte ajo force madhore mbrapa Projektit Phoenix?

Perfundimisht e gjithe ngjarja eshte e manipuluar nga grupi i Orionit. Ajo qe pritej ishte qe ata mund te perdornin kontrollin masiv te mendjes per te vene popullaten nen survejim rreth vitit 1990 dhe jo me vone se 1994-1995. Ata po ashtu prej kohesh po kryenin pune gjenetike nepermjet te ciles alteronin spermen mashkullove dhe ovumin femeror ne ate pike sa qe pllenimi do sillte ne jete nje hibrid me karakteristika komplet te reja. Humanet do ciftezohen dhe do krijojne femije me gene aliene. Ky eshte njeri nga hapat qe qendron mbas skenarit te rrembimeve. Ka dhe gjera te tjera qe po ndodhin me rracen njerezore.

Si per shembull?

Qe nga viti 1947 kane qene komponente te rraces se gjashte qe po misherohet ne kete planet. Rraca e peste ishin Arianet. Rraca e gjashte eshte 100 % telepatike dhe qeveria sekrete dhe grupi i Orionit i konsideron ata nje rrezik serioz. Ata kane patur dijeni per kete rrace ne qe vitin 1942.

A ka patur nje film per kete gje disa vjet te shkuara?

Po. Nuk me kujtohet titulli por ka dale ne vitin 1982. Ne ate film flitej per nje ilac qe krijonte femije te cilet ishin 100 % telepatike. Keto lloj gjerash ne fakt kane ndodhur realisht. Ishte nje kompani Kanadeze qe po prodhonte nje ilac i cili kishte te njejtin efekt. Kjo ka ndodhur midis viteve 1946-1947. U hoq menjehere nga tregu ndonese vazhdoi te perdorej privatisht. Me film, qeveria kishte gjetur menyre duke perdorur elektromagnetizmin per te shperthyer koken e personit te padesherueshem.

Duket si dicka qe ata mund ta kene shpikur ne Montauk

Ashtu eshte.

Kush eshte gjendja aktuale me alienet?

Disi e perzjere dhe konfuze. Kane ndodhur shume gjera ne te gjithe planetin. Ne Shtator dhe Tetor 1990 ishte nje grup alienesh nga nje dimension tjeter te cilet u perpoqen te pushtonin planetin. Ata bllokuan gjithe gjeneratoret e kohes zero ne mbare vendin. Sidomos FAA u demtua rende. Ky grup mizor u ndalua nga nje tjeter specie. Per shume vite disa nga fraksionet e grupit te Orionit vareshin nga nje zinxhir satelitesh alien te cilet permbanin funksione vitale. Ata u shkaterruan ne Nentorin e vitit 1990 nga i njejti grup.

Pra ka forca pozitive te drites te cilet po perpiqen te ruajne ballancen ndaj ketyre aktiviteteve negative te grupit te Orionit?


vazhdon...
avatar
Rifat
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 2401
Points : 4324
Reputation : 12
Join date : 09/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://enigmaexplorer.forumativo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Eksperimenti i Filadelfias. Rruga per ne botet e tjera...

Mesazh nga Rifat prej Thu Jan 26, 2012 7:27 am
Po. Por nuk jam i autorizuar qe te zbuloj identitetin e tyre.

A mendoni se ky gurp eshte i lidhur me ata qe fluturuan mbi instalimet ushtarake berthamore dhe i ben kokat berthamore inaktive?

Nuk e di nese keta kane qene te perfshire por mund te kerkoj informacion. Maskarada nukleare eshte dicka e nje niveli kultural. Ideja e nje lufte berthamore eshte eleminuar kohe me pare nga te gjitha fuqite e medha ne Toke. Rreziku i nje dimri nuklear dhe fakti qe ju nuk mund te shpertheni dy bomba atomike afer njera tjetres ne kohe, i ndalon ata qe ta bejne dicka te tille.

Mendoj se njerezit kane dijeni te faktit qe te njejtat forca qe kontrollojne sot Shtetet e Bashkuara jane po ato forca qe kane mbeshtetur krijimin e Gjermanise Naziste dhe te Bashkimit Sovjetik dhe qe krijuan Luften e Dyte Boterore dhe ate te Vietnamit. Publiku eshte genjyer masivisht ne shume fusha qe nga viti 1930 dhe nuk di me se cfare ndodh. Ka plot njerez qe vazhdojne te mendojne qe Kongresi dhe Presidenti jane ata qe drejtojne vendin dhe qe kane te drejta Kushtetuese.

Po ne lidhje me ndonje teknologji interesante te perftuar nga Eksperimenti i Filadelfias?

Ka plot prej tyre ne perdorim nga CIA dhe NSA si dhe nga korporata dhe agjensi qeveritare. Eshte nje aparature portative qe mund te shnderroje nje individ ne te padukshem. NSA njihet per perdorimin e kesaj aparature ne menyre te vazhdueshme. Po ashtu ekziston dhe nje organizate ufologjie qe ka nje nga keto aparatura.

Kush eshte kjo organizate?

Eshte nje organizate nderkomobetare super sekrete qe eshte e themeluar nga qeverite me te rendesishme te globit. Kryen rregullisht kerkime mbi alienet dhe teknologjine aliene, fshjehje te operacioneve si dhe spiunazh. Ky grup eshte i orientuar negativisht dhe konsiderohet qe ska aspak qellime te mira ndaj njerezimit. Quhet International Aerospace Alliance.

Po ne nivel hierarkie te komandes dhe kontrollit?

Eshte e lidhur me MJ-12 qe tani mendohet se drejtohet nga Henry Kissinger. Po ashtu lidhet me stafin e shefave te medhenj ushtarake dhe zyren e Presidentit. Unitet e tipit AIL jane po ashtu te lidhura me grupin MJ-12.

Kam degjuar nje kasete te Robert Lazar, shkenctari EG@G si dhe te tjere qe tregojne se niveli me i larte i aksesit te sigurise eshte ULTRA. A eshte e vertete?

Ekziston po ashtu dhe aksesi BLACK LEVEL.

Kush eshte i implikuar me ato implantet e vegjel sferike?

Ato aparatura jne pothuajse 3 mm ne madhesi. Quhen SMBDC ose Spherical Biological Monitoring and Control Device (Aparatura Sferike Kontrolli dhe Monitorimi Biologjik). Keta aparatura perfaqesojne nje procesor te veshur me qeliza organike dhe te furnizuar me energji nga nje rrjedhje mikro pozitronesh qe kontrollon ose konturon funksionet ne brendesi te sistemit nervor njerezor nepermjet mikro transmetues te cilet dublikojne funksionet e trurit dhe te qelizave neurale.

Kush eshte historia e vertete per Wilhelm Reich?

Shume njerez kane njohuri per punen e shkelqyer te Reich me bionet, modifikimin e klimes, biopatia e kancerit dhe gjera te tjera. Per nje fare kohe Reich ka qene ne qender te vemendjes se Agjensise E Sigurise Kombetare (NSA) per nje fare kohe dhe puna e tij perfshinte faktin qe kur nje person mbahet ne nje gjendje para orgazmike ne sistemin e tij nervor, ne tru hapen shtigje te cilat mundesojne kontrollin elektronik te mendjes. Ky eshte projekti me sekret ne te cilin Reich ishte i perfshire. Kontaktet e Reich me specie aliene, zbulimet e tija mbi energjine jetesore dhe kancerin dhe aplikimet e kontrollit te mendjes jane disa nga arsyet pse e vrane. Kjo njohuri ishte e kombinuar me njohuri te tjera, disa prej te cilave ishin aliene dhe qe u integruan ne projektet e fshehta ne Montauk per te shtypur popullin e Shteteve te Bashkuara dhe gjithe boten nen nje sistem te bazuar tek Orioni.

Cilat jane disa nga menyrat qe ata perdornin per te vene njerezit ne kete gjendje?

Jane disa aparatura. Cdo pavion psiqiatrik i ka ato. Tek mashkulli ata lidhin elektroda ne pese pika te ndryshme te trupit (ju mund ta merrni me mend se cfare pikash jane ato) dhe ndiznin aparaturen. Kjo e ben programimin e nje individi dicka shume te thjeshte. Eshte gje e pakendeshme por te pakten shume me teper njerezore sesa terapia e vjeter me elektroshok.

Po persa i perket Eksperimentit te Filadelfias ne lidhje me alienet?

Eksperimenti i Filadelfias nuk ishte dhe aq shume nje operacion alien por u perdor per te caktuar daten, 12 Gusht 1943 sepse duhej te konvergjonte me Projektin Phoenix ne 12 Gusht 1983. Data u caktua e influencuar nga alienet ne menyre qe te shkaktoniin vrimen 40-vjecare ne hyperspace nga ku erdhen ne dimensionin tone nje numer i madh anijesh aliene. Projekti funksionoi por nuk ju dha kohe te mjaftueshme alieneve qe te perfitonin nga ky skenar. Urdheri per daten erdhi nga nje njeri ne Shtepine e Bardhe i cili drejtonte disa aspekte te projektit.

Ky njeri ishte njeri nga pjestaret e K-group dhe kreu i asaj qe quhej Psi-corp. Pra ishte nje nderhyrje aliene. Kjo ishte caktuar te ishte si invazioni me i madh alien nga nje univers tjeter.

Po ne lidhje me alienet e tjere qe ishin perfshire ne projekt?

Shumica e grupeve te tjera aliene, perfshi ketu grupin anija e te cileve u thith nga hyperspace, ishin vezhgues dhe jo pjesmarres. Pertej faktit te qarte qe ata vezhgonin eksperimentin per veten e tyre, nuk ka te dhena te mjaftueshme per te percaktuar nese ata po vezhgonin edhe per llogari te dikujt tjeter.

Perseri dua tju pyes per anijen aliene qe kishte ngecur nentoke ne Montauk?

Isha pjestar i grupit qe e cmontoi ate. Ajo qe kishte rendesi ishte fakti qe duhej gjetur menyra per te pare sesi mund te bashkoheshin pjeset perseri. Pra duhen lexuar manualet e tyre...anija kishte 7 pjestare. Kater prej tyre nuk flisnin fare me ne. Ndersa tre te tjeret po dhe keshtu ne mesuam gjuhen e tyre dhe deshifruam manualet qe tregonin menyren e ndertimit dhe te mirembajtjes se anijes...

Ata nuk ishin Gri?

Jo. Ata ishin pothuajse 6.5 kembe te gjate. Kishin nje paraqitje shume humane. Lekura e tyre ishte e trashe dhe ne ngjyre te erret. Nuk kishin qime. Se nga kishin ardhur, ne nuk e dinim te sigurt. Madje nuk dime as arsyen pse ata gjendeshin aty pervec faktit qe mbase donin te vezhgonin proven e 12 Gushtit 1943. Kur anija u shfaq ne vitin 1983, nentoke, ne fillimisht u shqetesuam se mos anija ne vetvehte paraqiste ndonje tregues per nje pushtim te mundshem.

A kishte ndonje armatim ne bordin e anijes aliene?

Mesa me kujtohet JO. Por aty kishte shume aparatura te cuditshme. Zberthyem shume gjera, pjese nga paneli i kontrollit si dhe pajisje komunikimi. Ne vendosem qe mos preknim impiantin kryesor te energjise pasi menduam se mund te shperthente. Po ashtu nuk prekem fare dhe njesine e procesimit te ushqimit. Sistemi shtytes i anijes u cmontua i gjithi dhe pjesa tjeter e anijes u la sic ishte.

Pse duhet te dyshonit per nje invazion te mundshem?

Nuk e di, pervec faktit qe ka patur kaq shume grupe te perfshira gjate gjithe ketyre viteve qe jane perpjekur te pushtojne planetin.

John Lear sugjeron rraca njerezore perfaqeson nje rezerve gjenetike.

Kjo eshte nje mundesi e arsyeshme. Nje tjeter mund te jete (dhe kete e kam nga nje burim shume te sigurt qe per momentin nuk ta permend) eshte qe ata jane duke kerkuar disa elementa te rralle ne Toke te cilat mesa duket nuk i gjejne dot diku tjeter.

Robert Lazar permendi nje liber qe permbante historine e tokes ku thuhet se humaneve ju referohet me termin “...konteiner shpirterash” dhe se shpirterat mund te shkembehen me dicka, pra perdoren ne formen e dickaje me vlere per shkembim.

Alienet po e bejne kete gje gjithe kohes.

Ata shkembejne shpirtera?

Po. Ata po na sjellin verdalle sikur ne te ishim bageti.

Tiparet. Cfare eshte mendimi juaj per kete koncept kur aplikohet tek humanet?

Eshte permendur qe disa rraca i konsiderojne humanet te ngjashem me ata. Nese behet fjale per trupin apo per shpirtin si tipar kete se di. Duket sikur ata jane me shume te interesuar me trupat, gjenetiken dhe aftesite e mendjes njerezore. Aftesite e mendjes njerezore jane virtualisht te pakufijshme. Kjo gje mrekullon disa nga speciet qe na vizitojne.

Po alienet qe ndodheshin ne anije, cfare ndodhi me ta?

Nga shtate prej tyre, kater nuk folen asnjehere me ne ndersa tre te tjeret po. Njeri nga pjestaret e grupit qe nuk fliste me ne dukej se ishte kapiteni i anijes. Eventualisht ai vrau ata te tre qe komunikonin me ne. Kater alienet e mbetur u vendosen ne gjendje te ngrire “deep freeze” nga njerezit qe drejtonin bazen e nendheshme ne Montauk ne ate kohe. Se kam idene se cfare bene me trupat e tre te vrareve.

Po me anijen cfare ndodhi?

Me as sa kam dijeni vazhdon te jete aty. Ishte nje disk ne ngjyre te arte dhe rreth 60 kembe ne diameter. Kishte nje si xhunge poshte dhe siper.

Ne njerin nga librat e Linda Molton Howe ndodhen disa foto me shkrimet aliene. A ke qene ne gjendje te percaktosh llojin e gjuhes qe eshte perdorur?

Gjuha qe ata perdornin mesa dukej ishte ajo e Grive. Simboli qe Grite e perdorin shume eshte i njejti simbol qe perdoret nga Komisioni Trilateral.

Sa e madhe eshte baza e nendheshme ne Montauk?

Eshte shume e madhe. Zgjatet per milje te tera sidomos ne nivelin e 5-te dhe te 6-te. Pothuajse pjesa me e madhe e bazes eshte ndertuar ne fund te viteve 20-te dhe fillimi i 30-tes. Kemi folur njehere me njerin nga personat qe ka qene njeri nga kontraktuesit i cili e ka ndertuar ate. Baza ishte ndertuar me urdher te Qeverise sapo kishte filluar Kriza e Madhe Ekononike e 1929 dhe u projektua me 6 nivele. Ata e mbuluan pjesen e siperme me dhe dhe nga te gjithe njihet si “kodra”.

Eshte nje baze gjigande. Ata ka mundesi qe vazhdojne te perdorin nje pjese te saj ndersa pjesa me e madhe eshte mbyllur. Furnizimi me energji elektrike ka qene aktiv keto dy vitet e fundit me faze te vetme 220 volt. Ashensoret qe perdoreshin fuqizoheshin nga nje rryme 3 fazore 440 volt qe nuk eshte fikur ende dhe kjo ka shume mundesi per shkak te faktit qe ata kane bllokuar gjithe hyrjet kryesore dhe kollonen e ashensorit me beton.

Per sa lloje te ndryshme alienesh keni dijeni ju?

Dakort, Grite nuk jane pjese e Montauk. Sipas marrveshjes ata nuk kane shkuar aty asnjehere. Kane qene grupe te tjera te cilat ishin pjese e projektit si grupi qe vetquhej Leveronet. Po ashtu ishin ata nga Antares te cilet vetem vezhgonin. Keta te fundit dukeshin komplet humane. Kishte pjestare te Grupit te Orionit qe dukeshin aty me raste. K-Group kishte disa lidhje me bazen por personalisht nuk i kam pare ata aty asnjehere. Se fundi ishin dhe ekuipazhi i anijes qe ishte kapur. Konfederata e Orionit perfshinte shume grupe, aty benin pjese dhe Leveronet.

Supozohet qe Grupi i Orionit eshte ne lufte me nje tjeter grup qe quhet Elohim. A mendoni se kjo eshte e sakte?

Po. Kjo ka ndodhur. Grupi Elohim eshte nje rrace shume e vjeter, mbase me e vjetra ne Univers. Te pakten eshte me e vjetra qe njohim ne.

A ka ndonje rrace specifike qe ka ushtruar kontroll direkt te madh mbi humanet?

Grupi i Orionit! Ata jane skuthat qe rrine ne mbrapaskene dhe manipulojne te gjithe, perfshi ketu dhe Grite. Grupi i Orionit permban po ashtu dhe rraca te ndryshme reptilianesh.

Po gjeneratori kohe zero u mor nga burime aliene?

Jo. Tesla e krijoi gjeneratorin kohe-zero ne vitin 1920. Siguron nje reference kohe shume bazike e cila eshte aktualisht e ngerthyer ne qendren e galaktikes sone. Ja pse ata e quajne gjeneratori kohe-zero. Bashkangjitja e pajisjeve eshte e vetmja menyre nga e cila mund te gjeneratori i ketyre funksioneve te larta te mund te punoje.

Alienet perdorin shume kristalet.

Po! Kristalet mund te ruajne dhe modulojne nje sasi te paimagjinueshme energjie. Ne anijen aliene qe perfundoi ne Montauk ndodhej nje kristal rreth 18 inc i gjate. Disa fraksione te tjera grupesh aliene u shfaqen ne njeren nga tunelet anesore qe lidheshin me tunelin kryesor dhe kapen disa prej nesh e nuk na leshonin deri sa ndonjeri nga ne te shkonte dhe te merrte ate kristal per ata. Dhe e beme. Por problemi ishte qe ne qendruam ne tunelin e kohes per shume kohe per shkak te references kohore e shokut qe ishte me mua u shperbe dhe ai filloi te plakej me rritme te frikshme, nje dite ne ore. Brenda 3 diteve ai vdiq.

Kush jane disa nga menyrat qe qeveria u perfshi ne eksperimentet e udhetimit ne kohe?

Marina ka qene ne gjendje te perdorte teknologjine e udhetimit ne kohe rreth viteve 70-te dhe e permiresoi kete teknologji duke e bere te plote ne vitin 1973. Ata bene nje eksperiment ku u perpoqen te shkonin mbrapa ne kohe dhe te vrisnin babain e njerit prej njerezve qe ishte i destinuar te behej kreu i Qeverise Boterore. Ata vrane babain e tij po nuk ndryshoi asgje. Kete gje ata nuk arriten ta kuptonin pse. Robert Lazar teorizoi konceptin qe koha eshte e kuantizuar ose e kompartamentalizuar dhe se persa i perket te kaluares nuk mund te nderrohet ajo qe tashme ka ndodhur.

A eshte Marina e lidhur me qeverine sekrete?

Disa elemente te vegjel te Marines po, ndersa pjesa e saj derrmuese jo.

Pra ne vitin 1970 ata ishin kunder asaj qe po ndodhte dhe u perpoqen ta ndalonin?

Po. Ne Montauk ne ja arritem te ndryshonim te kaluaren pra e di mire qe kjo gje eshte e mundshme ndonese kerkon nje sasi te jashtezakonshme energjie dhe me shume se nje makine kohe, por skam nder mend te zgjatem ne kete pike.

Pra personi qe do jete kreu i Nje Qeverie Boterore sillet verdalle dhe nderkohe nuk ka nje baba?

Teorikisht kjo eshte e vertete.

Po atehere si eshte e mundur qe ky njeri ekziston?

Shume pyetje interesante. Kjo eshte ne fakt njera nga paradokset e kohes.

A ekzistonte ky person kur ata shkuan dhe i vrane babain?

Po. Por ata menduan se ai do zhdukej ose do pushonte se ekzistuari.

A e njeh se kush eshte ky person?

Jo. Jo si emer.

A eshte Nje Qeveri Boterore e interesuar ne jetgjatesi? Pasi duket sikur te gjitha keto plane jane afatgjata. Duket gjithashtu sikur do te duhet nje kohe e gjate deri sa dikush te perfitoje frutet e deshiruara nga keto projekte.

Kur arrini ne nivelin e mentalitetit e deformuar te lidereve boterorete cilet kontrollohet nga grupi i Orionit, nuk mund ta dish se kush jane qellimet e tyre te verteta. Ata varen totalisht ne nje teknologji specifike perfshi ketu makinat e kohes te cilat jane te “ankoruara” ne nje hapesire kohore 40-vjecare, shto ketu dhe matriksin e kohes i cili shkon edhe 20 vjet te tjera. Makinat e kohes jane te bazuara ne teknologjine e cila e ka origjinen e saj ketu, perbrenda kesaj periudhe kohore dhe me aq sa mund te kuptoj une ata ne vitin 2003 do zbulojne qe makinat e tyre nuk do funksionojone me.

Pse?

Sepse ato u krijuan ne baze te dickaje qe ne thelb ishte artificiale, nje e care ne kohe. Dhe funksionimi i tyre bazohet ne kete carje. Mbas kesaj ata do i rikthehen vizatimeve grafike.

A kane hartuar ata ndonje plan konkret i bazuar ne kete carje qe mund te mbyllet se shpejti?

Nuk e di. Nuk mund te flas per gjithe qeverine.

A ka ndonje perfshirje te grupit te Orionit ne kete skenar?

Orioni ka menyren e tij te te berit te gjerave.

A do jene ata te varur nga kjo carje kohore?

Jo, ndersa Grite ne nje fare menyre jane te varur nga ajo pasi e kane perdorur qe te vijne tek ne ne nje numer te madh. Vete grupi i Orionit nuk ka shume perfaqesues ketu.

Pra ata i lene te tjeret te bejne punet e ndyra per ta?

Po.

A ke ndonje ndjesi personale qe gjerat jane ne kete menyre perbrenda qeverise sekrete si rezultat i bashkepunimit me grupet e alieneve?

Tani ata jane perpjekur me panik qe te heqin qafe Grite. Nuk e di nese vazhdojne te kene kete lloj mendimi sepse me aq sa kam kuptuar une Orionitet jane larguar, pervec disa skuadra te shkeputura qe kane sistemet e tyre te mbijeteses.

Sistemet e mbijeteses per pjesen tjeter u shkaterruan nga nje tjeter grup alien ne Nentor te vitit 1990. Ata nuk mund te ekzistojne ne Toke pa ndihmen elektronike te sateliteve qe kane vendosur mbi Toke epoka te tera te kaluara. Pothuajse te gjithe ata mblodhen rreckat dhe u larguan.

Kush eshte vecantia e suportit elektronik?

Ata nuk mund te durojne vibracionin e planetit tone. Grite e pelqejne sepse planeti i tyre eshte shume i ngjashem me tonin.

Po si lidhet e gjithe kjo me idene qe nje planetoid i mbushur me Reptiliane eshte duke ju afruar sistemit tone Diellor. A do bien dhe ata sistemin e tyre elektronik te mbijeteses?

Po. Ata mund te zevendesojne satelitet. Dhe mund te jene ketu shume shpejt.

Si e shikoni skenarin e ardhjes ne sistemin tone te nje planetoidi te mbushur me Reptiliane te Orionit ose Drako?

Ne monitoronim sinjalet qe vinin nga planetoidi. Ata ishin te nje frekuence rreth 25 MHz me dymbedhjete pulsime prej 50 KHz nga njera tjetra. Grupi i Orionit ka 12 chakra, mbase kjo ka te beje me kete fakt. (Fjala cakra ose ne anglisht chakra te cilen e kam shpjeguar dhe ne Libri i Dulces sipas filozofise YOGA eshte njera nga shtate qendrat e energjise spirituale ne trupin e njeriut. –Darius)

Por kjo po ashtu mund te jete pjese e nje sinjali elektronik qe mund te jete dhe perfaqesuese e substances te matriksit elektronik jetesor te tyre?

Po.

Pra duhet te jete e rendesishme qe ne te ndertojme transmetues te cilet mund te nderhyjne me kete shperndarje sinjalesh elektronike?

Po.


vazhdon
avatar
Rifat
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 2401
Points : 4324
Reputation : 12
Join date : 09/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://enigmaexplorer.forumativo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Eksperimenti i Filadelfias. Rruga per ne botet e tjera...

Mesazh nga Rifat prej Thu Jan 26, 2012 7:31 amPo ne lidhje me gjenetiken e Orionit?

Eshte shume e ngjashme me ate te njeriut. Prej shume kohesh ata shpresonin qe te kryqezoheshin me ne. Nuk funksionoi me menyre te sakte. Kjo ishte njera nga ceshtjet anesore te projektit Montaul-Phoenix, te gjenin menyren per tu kryqezuar dy rracat. Por asnjehere nuk arriten te zgjidhnin problemin perfundimisht.

Pra ne kete moment del ne skene koncepti i densitetit te 12-te?

Po. Ka mundesi. Ajo qe ata po shpresonin te benin nese do ja arrinin te kryqezonin dy rracat, ajo njerezore dhe ate te Orionit, do te ishte nje pushtim i heshtur ku ata do merrnin kontrollin mbi humanet duke u kryqezuar me ta dhe eleminuar elementet qe nuk do ishin te deshirueshem. Ne ate pike shpirterat e Orionit do leviznin ne trupat e kryqezuar dhe do procesi do kompletohej. Ne nje rast te tilla ata nuk do kishin nevoje per sistemin suportues elektronik per te mbijetuar, i cili konsiston ne 12 satelitet.

Por tani qe grupi i Orionit eshte larguar perkohesisht, si ndikon kjo ne planet e qeverise boterore?

Ndryshon komplet kontekstin e sistemin qe mbeshteste qeverine boterore. Ata mbeshteteshin dhe prisnin ndihme te plote nga grupi i Orionit. Tani qe ata u larguan, qeveria boterore eshte komplet vetem.

Po ne lidhje me Grite?

Ata jane ende ketu. Mbase vazhdojne eksperimentet e tyre gjenetike dhe rrembimet per kete qellim por kane mungesa ne drejtimet e tjera pervec atyre qe tashme ata i jane stabilizuar.

Kohet e fundit ndodhi rrembimi i nje gruaje ne Seattle, ne 3 dhjetor 1990 ku rrembyesit dukeshim komplet humane ne paraqitje. Ata i thane te rrembyeres qe ne te vertete nuk ishin humane ne paraqitje dhe i lejuan asaj qe te shikonte pamjen e tyre reale. Ajo ishte nje variant i qenieve reptiliane por qe nuk eshte pare me perpara. Ata pyeten te rrembyeren per eksperiencat me Grite. Gruaja pati pershtypjen se reptilianet mendonin qe Grite kishin shkuar shume larg ne bashkveprimin e tyre me humanet dhe se ata po fiksoheshin ne kete pike. Ndonje koment?

Jo, nuk kam te dhena per kete ngjarje.

Duke qene se ata po hetonin sjelljen eksesive te Grive, mbase ata do kene qene ndonje grup tjeter dhe skane patur te bejne fare me Drakot.

Ka mundesi qe te kene qene nje grup tjeter. Gjithmone kam patur pershtypjen qe jo te gjithe ne Konfederaten e Orionit jane djallezore. Eshte nje grup prebrenda kesaj konfederate qe funsionon si mbikqyres dhe mesa duket jane shume te inatosur me ate qe po bejne Grite por nga ana tjeter ata skane gje ne dore. Zemra e vete Konfederates se Orionit, per aq sa e njohim ne, eshte totalisht djallezore dhe e vetperqendruar.

Pra ne thelb ata duan te pushtojne Token?

Po. Ata duan te marrin Token sepse duan ta perdorin kete planet si nje baze te perhershme. Po ashtu ata duan ujin dhe mineralet qe ka. Ka patur disa suksese te pjesshme ne lidhje me programin e kryqezimit. Disa nga hibridet kane arritur te mbijetojne. Ata ne thelb duken njerezore por kane genet e Orionit.

Ca po ndodh ne Washington ne kete moment?

Ata jane te mbytur me probleme deri ne gryke. Situata me Huseinin ne Lindjen e Mesme konsiderohet si problemi me i vogel qe kane.

Me cfare gjerash kane probleme ata?

Ata jane te shqetesuar per AIDS dhe viruse te tjera te cilat po vijne ne Toke nga Hapesira. Aktualisht mbi zonat polare jane dy mjegullnaja gjigande te perbera nga qenie te ngjashme me ameben. Kjo gje eshte bere e dallueshme ne menyre periodike 20 vitet e fundit. NASA po punon mbi kete problem. Cdo here qe jane dalluar keto mjegullnaja, ne Toke kane plasu epidemi dhe semundje te cuditshme. Ata nuk e kuptojne sesi keto qenie rrine jashte ne hapesire dhe vazhdojne te jetojne. Dhe jane shume te shqetesuar nga ky fakt. Situata me AIDS eshte kaq e avancuar saqe konsiderohet si nje katastrofe.

Si do i kunderviheni faktit qe AIDS eshte krijuar ne Fort Detrick, Maryland? A jane alienet mbrapa gjithe ketij skenari?

Nuk e di. Ka shume mundesi. AIDS u ideua nga Organizata Boterore e Shendetesise. Mendoj se ju duhet te shfletoni dhe te shkoni mbrapa ne vite per te pare se kush ishte pergjegjes per kete plan djallezor dhe se KUSH krijoi nje virus ne gjendje te shkaterroje sistemin imunitar njerezor.

Ata zbuluan se ne momentin qe e leshojne si virus, ai ndryshon forme dhe peson nje metamorfoze kaq te cmendur sa eshte e pamundur te prodhosh nje vaksine kunder tij. Qeveria ka nje menyre per ta kuruar por ata e bejne kete gje ne menyre shume selektive. Kura perfshin elektromagnetizem. Ka po ashtu edhe menyra te tjera qe jane zbuluar por qeveria nuk do qe bota e jashteme te kete dijeni per kete fakt. Eshte pjese e programit te reduktimit te popullates.

Qe eshte ideja e kujt?

Mesa duket ishte nje vendim i marre nga qeveria sekrete. Vendimi perfundimtar u mor ne Shtepine e Bardhe ne vitin1972 ne nje takim te lidereve boteror nen drejtimin e presidentit Nixon. Nje miku im ka marre shenime nga ky takim. Ai tani eshte ne burg por ka folur publikisht ne vitin 1974. Ai tha se ata u takuan dhe rane dakort qe per shkak se planeti eshte i mbipopulluar duhet gjetur nje menyre per te reduktuar popullsine.

Vendimi percaktonte nje reduktim te popullsise nga 5 miliard banore ne 1 miliard brenda vitit 2000. Per kete qellim ata ishin dhe jane te gatshem qe te perdorin cdo mjet te mundshem. Po ashtu ata besojne se Toka mund te mbaje vetem 1 miliard banore.

Problemi kryesor qe ju doli ishte fakti sesi mund te shfarosnin 80 % te popullsise globale ne 30 vjete. Per kete arsye modifikuan shifren duke e cuar ne 2 miliard brenda vitit 2000 ku AIDS do kishte rrolin kryesor. Te dhenat e fundit qe vijne nga Washingtoni dhe qe normalisht nuk publikohen tregojne se Afrike tashme eshte nje kontinet i damoksur me mallkimin e vdekjes nga AIDS. Dhjete vjete te tjera dhe 75 % e popullsise se Afrikes do jete e vdekur.

Ka patur te dhena qe tregojne se 92% e femijeve ne Afrike lindin me virusin.

Po. Ne Indi kjo shifer eshte 51%.

Duket shume e papergjegjshme per nje qeveri qe te krijoje dicka dhe te marri njerezit e vet dhe tja u injektoje.

Fillimisht virusi ju dha te “padeshirueshmeve”.

Po ata duhet ta kene ditur qe kjo gje do ju dilte nga duart.

Ata nuk e dinin qe do ndodhte keshtu. Plani ishte qe te virusi do kapte po ashtu dhe moshat e reja, sidomos ato ne hapat e para te jetes.

Po nese ata udhetojne dhe kohe dhe e dine qe ndryshimet gjeofizike do “kujdesen” per te shfarosur pjesen derrmuese te popullates se Tokes pse duhet te vrasin mendjen me AIDS? Sidomos ne kete rast kur kemi nje grup 50 vjecaresh qe ju duhet te presin edhe 30 vjet te tjera.

Nuk e di. Natyrisht ata nuk e menduan kete gje. Ose pastaj nuk ishin ata kryesoret dhe pergjegjesit per kete mizori. Te vetmit te cilet do perfitonin cdo gje ne nje plan afatgjate jane alienet gje qe tregon edhe metej se ata jane forcat e jashteme negative te cilet jane pergjegjes. Alienet kishin dijeni per ndryshimet.

Si u shpernda virusi fillimisht?

Nepermjet vaksinave te Organizates Boterore te Shendetesise te cilat ishin te kontaminuara me virusin. Programi i pare ishte per zezaket e Afrikes ne vitin 1974 dhe atyre ju transmetua nepermjet vaksinave te lise. Me pas vajten ne Brazil dhe ne vende te tjera hispanike ku i perdoren vaksinat perseri. Ne vitin 1978 ata e bashkuan gamaglobulinen me vaksinen kunder Hepatitit B ku popullata homoseksuale ishte konsumatorja me e madhe.

Ja pse virusi u shfaq ne SHBA fillimisht ne popullaten homoseksuale dhe ja pse u quajt si nje semundje e homoseksualeve. Asgje smund te ishte me larg te vertetes se kjo por u perdor nga Evangjelistet ne predikimet e tyre duke thene se AIDS ishte “Mallkimi i Perendise ndaj homoseksualeve”. Popullsia qe nuk ishte e tille nuk para e vrau mendjen. Njerezit qe hartuan kete plan djallezor nuk e kuptuan aftesine e virusit per te ndryshuar forme.Vetem ndonje me mentalitet shume budalla mund te kete bere nje gje te tille.

Cfare lloj shqetesimesh jane paraqitur sa here jane dukur ato rete me ato qeniet si ameba?

Veshtiresi ne frymarrje. U has ne fillim ne zonen e New York dhe ne bregun perendimor. Detajet mungojne por sidoqofte ata e konsiderojne si nje problem shume te madh. Ndikon direkt ne sistemin njerezor. Eshte padiskutim mekanizmi qe ka qendruar mbrapa gripit te vitit 1916 dhe 1917 qe vrau aq shume njerez.

A eshte e mundur qe shtresa e ozonit eshte demtuar qellimisht ne menyre qe kjo mjegull te hyje me kollaj ne atmosferen tone?

Nuk e di. Por efekti sere po ndodh per shkak te saj.

A ka ndonje rrace specifike aliene te ciles do i interesonte nje toke e thate si shkretetire?

Po. Qeniet reptiliane mund te jene kandidate shume te mundshem.

Nga vijne Grite?

Nga nje realitet jashte kontiniumit tone hapesire-kohe. Qeveria nuk e kupton teresisht se ku eshte ky realitet pasi nuk besojne shume informacionet qe jepen nga Grite.

Po Pleiadianet, a perdorin amplifikator gravitacional per te perkulur kohen dhe hapesiren?

Jo. Ata kane nje sistem transporti hiperspacial. Ata nuk e bejne ne te njejten menyre. Perdorin shpejtesine ne vend te perkuljes.


vazhdon...
avatar
Rifat
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 2401
Points : 4324
Reputation : 12
Join date : 09/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://enigmaexplorer.forumativo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Eksperimenti i Filadelfias. Rruga per ne botet e tjera...

Mesazh nga Rifat prej Thu Jan 26, 2012 7:33 amA jane ata dashamires ndaj njerezve?

Atyre nuk u eshte kerkuar ndihme. Ata jane shume te ndjeshem ndaj politikave ne Toke, direktivave galaktike dhe politikave te tyre. Dhe ja si ndodh qe vjen nje pike dhe ti nuk nderhyn nese nuk te kerkohet ndihma. Por edhe nese te kerkohet ne nje rast te tille ka disa limite qe nuk mund te kalohen.

A mund tu kerkohet ndihme atyre?

Tani ne nje rast kur kemi nje nderhyrje ne mase, si ajo e kunderpergjigjeje ndaj nje pushtimi te mundshem nga Orioni, ketu ju perfshiheni me historine e gjithe njerezimit. Pra eshte nje rast qe duhet pare me vemendje.

Do te doja te mendoja qe e vetmja shprese eshte qe ne menyre kolektive te ndergjegjesohemi ne shkalle planetare.

Sakte. Po ka dhe probleme te tjera. Qeveria ka bere nje marrveshje me Grite kohe me pare dhe ka marre dicka nga teknologjia e tyre. Jane prodhuar arme me kete teknologji. Tani ata kane rraketa qe kane nje rreze veprimi minimale 1 vit drite. Pra ne mund te godasim cdo anije shume me larg se sistemi yne diellor.

Kam pare nje lajm te shkurter qe fliste per teknologjine e Luftes se Yjeve qe po ndryshohet per tu perdorur kunder asteroideve. Eshte kjo e vertete apo ne menyre primare keto arme do perdoren per mbrojtjen e planetit ndaj nje sulmi te papritur alien?

Po. Direktivat qe kane dale nga Washingtoni indikojne qe qeveria sekrete nuk do aliene neper kembe qe te nderhyjne ne planet e tyre. Tani per tani ata ende nuk kane zgjidhur problemin me Grite.

Si i referohen alienet koncepteve fetare?

Per aq sa kam dijeni asnjeri prej tyre ska asnje lloj feje. Ata pranojne dhe njohin nje force hyjnore ne univers. Grite i referohen universit si nje mendje.

Kush eshte progrnoza juaj ne lidhje me te ardhmen e rraces njerezore?

Do mbijetoje.

Pse eshte permendur njehere qe viti 2011 ishte viti i fundit ku ata mund te shikonin ndonje gje ne menyre tangente?

Eshte permendur dhe ne kalendarin e Majave qe viti 2011-2013 ka nje barriere te pakuptueshme. Fizikantet kane thene se ka nje barriere rreth vitit 2013 te cilen ata se kalojne dot.

Kjo do te thote qe ska asgje mbrapa ketij viti?

Jo. Vetem se bllokohet nga shikimi. Madje edhe per makinat e kohes. Ka shume njerez qe kane filluar te shqetesohen nga ideja qe Grite mund te marrin kontrollin mbi njerezimin mbas vitit 2013.

Duket sikur ka nje ngritje te ndergjegjes per njerezimin tani qe po levizim drejt densitetit te katert.

Sakte. Ka evidenca qe tregojne per kete fakt.

A e dini se ku jane hyrjet aktuale per ne Montauk?

Jo, por e di qe ato jane aty. Heren e fundit kur dy njerez ju afruan bazes per ta pare nga afer u rrembyen. Ata u bene pasive mbas nje goditje elektronike dhe u cuan nendhe ne nje stacion tjeter ku ju ushtruan nje procesi te rregullimit mendor. Me pas u rikthyen ne vendin e meparshem dhe ne kohen e meparshme. Vetem se pati nje nje problem te vogel dhe njeri prej tyre i kthye mbrapa 2 sekonda me vone se tjetri dhe ai e pa.

Menjehere ata e kuptuan qe dicka nuk shkonte. Por ata qe drejtojne bazen i moren masat dhe i paralajmeruan qe te mbyllnin gojen. Sistemi i nendheshem vazhdon te jete aktiv. Ka tre hyrje afer AIL. Ata kane tre centrale ne zonen e Farmingdale. Brookhaven National Laboratory ka nje tjeter hyrje per ne sistem. Po ashtu ka dhe nje lidhje me ndertesen e Newark ITT Corporation. Prej aty ka nje tunel qe shkon ne stacionin e ITT ne Nutley. Eshte po ashtu dhe nje tjeter tunel qe shkoon nga Newark ne Wright patterson AFB.

Ata perdorin trena Maglev ne keto tunele? (Maglev eshte shpejtesia e zerit)

Po. Ekziston nje sistem shume i gjere tunelesh poshte Shteteve te Bashkuara. Gjeja me interesante eshte qe ne momentin qe kalon sistemin e koduar ne hyrjen e ashensoreve dhe futesh ne sistemin e nendheshem, askush nuk te pyet me. Ata mendojne se ti je aty per ndonje arsye dhe vetem nese ti ju kerkon dicka atehere ju jep te kuptojne te kunderten.

Pse plaket njeriu?

Jane dy gene qe mungojne ne kromozonet njerezore. Njeri prej tyre kontrollon procesin e plakjes prandaj njerezit plaken. Per shkak te kesaj kur qelizat dublikohen ne trup, ato krahasohen me qelizen meme dhe jo me rutinen kryesore qe duhet te ekzistojne brenda genit. Pra dublikimi nuk eshte ekzaktesisht ne te njejten kohe. Kjo eshte arsyeja pse humanet plaken gradualisht.

Jane bere disa diskutime ne lidhje me ciklet bioritmike te planetit. A mund ta shpjegoni kete gje perseri?

Ciklet njerezore tashme jane te njohura shume mire. Nuk njiheshin perpara vitit 1983 por mbasi Montauk u mbyll aty u mesua qe Toka ka cikle. U zbulua ne menyre aksidentale. Mbas nje analize u mesua se jane kater cikle baze. Keto kater cikle arrijne kulmin e tyre cdo 20 vjet. Dhe ndodh gjithmone ne 12 gusht.

Pra kulmi tjeter do jete ne vitin 2003?

Po.

A perputhen ciklet bioritmike njerezore me ato te planetit?

Jo nuk ka njohuri per nje perputhje te tille.

A e keni pare filmin Millenium? Cfare mund te thoni ne lidhje me konceptin qe paraqitet aty?

Po. Eshte realizuar mese miri. Ishte nje perpjekje per te shpjeguar disa zhdukje njerezore. Eshte nje ide shume intriguese. Por cuditerisht ata nuk trajtuan dicka qe ka ndodhur me te vertete ne Denver rreth vitit 1965. Nje avion po i afrohej aeroportit ne mes te dites me diell dhe krejt papritur u zhduk nga ekrani i radarit. Nuk u gjet me kurre. Asnje gjurme. Vite me vone, ne Tucson u takova me djalin e nje personi i cili ishte zevendes presidenti i United Airlines dhe e pyetja ne lidhje me ngjarjen. Ai tha: “si ka mundesi qe ke degjuar per kete gje?”.

I thashe qe e kisha lexuar ne nje gazete dhe me pas ngjarja u mbulua. Ai u pergjigj qe, me mire keshtu. Vazhdova ta pyesja se cfare ndodhi me avionin por ai mu pergjigj se nuk e dinte. Nuk u gjeten kurre mbeturina. Ska asnje shpjegim llogjik per ate qe ndodhi por ja qe ndodhi. Keto idera ne Millenium ishin midis te tjerave qe lidheshin me dicka qe ata mund te kishin shpikur gjate Projektit Phoenix.

A ka ndonje tunel poshte Piramidave?

Eshte nje tunel poshte Piramides se Gizes. Askush nuk e di se kur dhe si eshte ndertuar.
Po ndonje anije kozmike ose ndonje gje tjeter te ngjashme me kete?

U organizua nje ekspedite e bazuar ne te dhenat e grumbulluara ne vitin 1920 dhe 1930 qe flasin per ekzistencen e nje dhome sekrete nen piramide. Ata ndertuan aparaturat vitet e fundit dhe zbriten poshte ne piramide dhe ne dhomen nen te ku gjeten nje dere te hekurt 500 kembe ne bazen e piramides. Ata gjeten dhe dyer te tjera. Dyert perdornin nje kod zanor. Ne njeren nga dhomat gjeten mbi 30 mije disqe te rregjistruara dhe pajisje aliene.

Ata bene foto te disqeve me film Infra te Kuqe. Qeveria egjyptiane nuk i lejoi te nxirrnin asgje prej andej. Me pas disqet u deshifruan. Ata pershkruanin lindjen dhe renien e civilizimeve ne hapesire qe shkojne mbrapa ne kohe mbi 100 mije vjete. Ky grup kishte ndertuar dhomen e rregjistrimit dhe me pas mbi ndertuan piramiden. Nuk ishte UFO aty por ne tre nivelet e ndryshme te dhomes kishte pajisje te shumta.

U fotografuan mbi 2700 disqe te rregjistruara. Sipas nje kontakti qe kisha ne Forcat Ajrore keto disqe tani jane te fshehura ne Kirtland AFB, New Mexico. Ata nuk duan qe publiku te mesoje se cfare informacioni permbanin. (E kam thene dhe ne nje pjese tjeter te kesaj interviste qe ne perfundim te shkrimit per Al Bielek do postoj dicka shume interesante ne lidhje me cfare pretendohet se eshte gjetur brenda Piramides se Madhe –Darius).


Si eshte implikimi i qeverise ne gjymtimin e kafsheve?

Shkenctaret tane jane te perfshire ne keto eksperimente aftagjata studiuese qe perdorin adrenaline. Ata kane shpikur adrenaline te alteruar dhe droga te quajtura cordazine, cortropinex, formazine dhe hyronalix. Te gjitha ato bazohen tek adrenalina.

Dhe menyra e vetme per te perftuar adrenaline ne sasi te medha eshte nga bagetite. Disa nga substancat qe ato prodhojne ndikojne ne zhvillimin psiqik. Droga te tjera kane aftesi te restaurimit fizik. Alienet perdorin bagetite edhe per materiale biologjike. Keto materiale perdoren me pas ne programet e mbareshtimit dhe per ndertimin e kloneve individuale.

A e dini se kur do nxjerri monedhen e re Rezerva Federale?

Nuk e di. Jane paraqitur data te ndryshme qe kane ardhur dhe kane ikur. Ne momentin qe do e bejne kete ndryshim, paraja leter do jete komplet e pavlefshme. Plani eshte qe ata do japin nje lajmerim te afatshkurter brenda te cilit njerezit duhet te kembejne parate e tyre te vjetra me te rejat. Natyrisht qe ju duhet te keni nje llogari bankare sidomos tani qe eshte ilegale te zoterosh me shume se $3000 ose me shume leke te thata. Pra po afrohet.

A do e konsideronit qeverine sekrete, Rajhun e Katert?

Eshte e veshtire ta thuash. Me aq sa kuptoj une qeveria sekrete nuk eshte e lidhur me Nazistet por me bankieret boterore, parate e vjetra dhe me ate qe quhet “fisnikeria e zeze”. Keta kane qene gjaku blu i Europes. Ata aktualisht kane me te vertete gjak blu qe nuk eshte i bazuar ne hemoglobine por ne hekur. Ata kane qene gjysem njerezore.

Ka ende sot e kesaj dite disa specie kafshesh ne Ameriken e Jugut te cilat kane sistem gjaku te bazuar ne hekur. Ata kane patur nje problem me hemofiline dhe jo per shkak te martesave brenda tyre. Problemi qendronte ne faktin qe ata filluan te martoheshin me persona qe nuk kishin te njejten strukture gjaku me ta. Sistemi i bazuar ne hemoglobine nuk perputhet me ate te bazuar ne hekur.

vazhdon...
avatar
Rifat
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 2401
Points : 4324
Reputation : 12
Join date : 09/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://enigmaexplorer.forumativo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Eksperimenti i Filadelfias. Rruga per ne botet e tjera...

Mesazh nga Rifat prej Thu Jan 26, 2012 8:29 amPo ne lidhje me njerezit sintetik?

Klonimi i njerezve u realizua ne Universitetin e Utah ne Salt Lake City ne vitin 1977. Ata e transmetuan kete gje fillimisht ne TV ne formen e serive. Nxorren ne interviste nje njeri qe pretendohej se ishte nje klone. Njeriu nuk fliste mire. Ata treguan njeriun origjinal dhe me pas klonin e tij. Kloni nuk ishte dhe aq i suksesshem.

Ju desh plot 14 muaj qe te zhvillonin nje klon adult ne nje vaske. Transmetimi u krye ne dy pjese. Pjesa e dyte e serive nuk u shfaq asnjehere dhe kjo per arsye te kuptueshme. Burime te CIA-s kane konfirmar qe cdo gje filloi ne Universitetin e Utah. Qeveria ka nje stabiliment te sajin per krijimin e kloneve. I pari u ndertua ne zonen e Mount Hood, rreth 60 milje nga Portland, Oregon.

Po ata kane dhe stabilimente te tjera ne zona te tjera. Keto zona ku jane ndertuar stabilimentet duhet te kene fushe mangetike stabile si dhe karakteristika te tjera speciale perndryshe procesi i klonimit nuk funksionon sic duhet. Tani ata mund te replikojne nje person shume me shpejte se me pare. Ata kane klone per cdo personalitet te larte te qeverise. Kjo pjeserisht eshte per arsye sigurie si dhe vlen ne rastet kur dikush ju del nga kontrolli dhe ata vrasin origjinalin dhe mbajne klonin.

Jane ngritur disa sugjerime nga njerez te ndryshem ne lidhje me Carterin dhe Reagan qe kane qene te zevendesuar.

Po. E kam degjuar kete gje por nuk kam informacion qe ta konfirmoj si te vertete. Ne fakt Reagan mbas atentatit dukej paska si qesharak, sidomos kur doli nga spitali.

Eshte interesante kjo ekzistenca e stabilimentit te klonimit ne Portland. A nuk ka patur raportime ne vitin 1960 dhe 70-te nga njerez qe thoshin se kishin pare nje imazh te Hitlerit?

Po, kjo eshte shume interesante. Nuk ka ndonje lidhje midis dy ngjarjeve por sidoqofte cdo gje eshte e mundur. Hitleri mund te kete vdekur rreth vitit 1984. Kam degjuar peshperitje qe ai ka qene drejtuesi kryesor i Projektit Phoenix por peshperitje te tilla nga shume njerez konsideroheshin si te pabazuara. Eichmann mesa dukej ishte i perfshire deri ne nje fare pike dhe kjo vazhdoi deri sa u kap nga Izraeli.

Sidoqofte shume nga hierarkia e larte naziste ishin te perfshire ne keto projekte. Ka qene nje njeri i quajtur Huntermann i cili ishte drejtori koordinues i projektit. Ne shpesh vrisnim mendjen nese kishte ndonje tjeter siper tij si epror. Ne maje te hierarkise drejtuese te projekteve rrinte nje koleksion me naziste puro. Po ashtu Gjermanet ishin te perfshire ne marrdhenie me Grite dhe me procesin e klonimit.

A vazhdojne te jene ende Nazistat ata qe drejtojne gjerat?

Nuk e di se cfare pozicioni mund te kene ne ditet e sotme. Kam dy shoke te cilet thone gjera te kunderta. Njeri thote se nazistat jane ata qe drejtojne ndersa tjetri thote qe jane cifutet ata qe drejtojne. Njerez te tjere thone qe eshte MJ-12. Pra veri gishtin kujt te duash. Mendimi im eshte qe ata jane te gjithe per perfshire.

Ka nje gje interesante ne lidhje ke dualizmin e cuditshem gjermane-cifut. Kohet e fundit ne morem nje informacion qe keto dy gurpe qeniesh jane me origjine nga nje burim diku jashte atje tej ne univers dhe jane sjelle ne kete planet per ndeshkim qe te zgjidhin mosmarrveshjet me njeri tjetrin. Mesa duket ata gjithmone jane perpjekur te shkaterrojne njeri tjetrin gje qe vazhdojne ta bejne ende. Pjesa tjeter vetem duhet te rrinte si spektatore dhe me pas te behej pjese e gjithe rremujes.

Orientimi i te dy grupeve duket qarte qe eshte negativ dhe tenton te imponoje ate qe quhet sherbim ndaj vetvehtes. Kohet e fundit jane thene gjera nga te rrembyerit qe indikojne se keta ishin cuar ne baza te perbashketa naziste-aliene ku kishin pare zvastika neper mure. Kjo ka ndodhur brenda dy vjeteve te fundit. A ju kujtohet historia e Reinhold-Schmidt? Ai ishte nje biznesmen qe jetonte ne New Jersey ne vitet 50-te. Ne ne fund arrita te siguroj nje kopje te librit te tij.

Ai insistonte se njehere ndersa kthehej nga puna dicka nuk funksionoi me makinen e tij. Papritur ju afrua dikush dhe me pas ai e pa veten ne bordin e nje disku. Te gjithe pjestaret e diskut ishin te veshur me te zeza dhe flisnin gjermanisht. Atij ata ju duken si naziste. Sipas nje marrveshje qe bene, ata e moren ne disk edhe disa here te tjera. Mbas kesaj Schmidt filloi te fliste per ngjarjen deri sa nje dite vizitohet ne shtepine e tij nga dy agjente te qeverise qe i kerkuan qe qepte gojen per ngjarjen.

Po ai vazhdoi perseri te fliste. Kjo beri qe ai te mbyllej ne nje spital spiqiatrik per kater muaj dhe kur doli prej andej nuk ishte me i njejti person. Vdiq pak kohe me pas. Deri ne momentin qe Schmidt perfundoi ne spital, historia e tij ishte gjithmone e njejte dhe pas asnje ndryshim. Behet fjale per vitin 1956. Nuk jam shume i sigurt. Por ishte nje biznesmen serioz dhe shume premtuar. Historia ne ate kohe krijoi shume sensacion.

Eshte interesante kur permendet pak me pare gjakun e bazuar ne hekur. A nuk jane Nordike te perfshire ne kete?

Po. Megjithate Nordiket jane humanoide dhe nga jashte jane pothuajse identik me njerezit. Ka ndryshime te ndjeshme ne psikologjine aliene te Nordikeve dhe shumica e tyre bazohen ne kushtet e te jetuarit si grup. Planetet e tyre jane shume te nxehte dhe te thate dhe kane nje permbajtje te ulet oksigjeni ne atmosfere.

Nordiket kane nje kapacitet me te madh ne mushkeri se njerezit dhe gjaku i tyre bazohet te hekuri ne menyre qe te ruajne oksigjenin ne menyre me efikase. Syte e tyre jane te mbrojtur nga nje si qepalle e brendeshme qe i lejon ata te shikojne ne nje spekter ultraviolete. Ata kane vetem 28 dhembe dhe ju mungojne dy dhembe pertypes. Kokat e tyre jane me te gjata se ato te njeriut ndersa zgavra e trurit eshte rreth 2mm me e trashe ndersa kocka me e forte.

Vete truri eshte i te njejtes permase dhe strukture pervec zones se mesit ku ata kane funksione qe ju lejojne aftesi telepatike dhe telekinetike. Kjo shpjegon fuqine fizionike te Nordikeve. Gjatesia e tyre mesatare eshte rreth 2 metra ndersa femrat jane rreth 1.7 metra. Ata nuk kane gjendra te djerses. Lekura lejon thithjen ne lageshtires nga ajri si dhe penetrimin e kesaj lageshtire ne trup.

Rritmi i zemres eshte rreth 242 te rrahura ne minute ndersa presioni mesatar i gjakut eshte 80 me 40. Nordiket kane vena shume te gjera gjaku. Zemra ndodhet aty ku ne njerezit kemi melcine. Tek Nordiket kerci qe mbron zemren zgjatohet edhe rreth 3.5 cm me shume se tek njerezit, ne menyre qe te mbroje ate strukture. Qelizat e gjakut jane te mysta nga te dyja anet ne ndryshim me ato te njeriut qe jane te lugeta. Funksionimi i veshkave lejon vetem nxjerrjen e gjysmes se lengjeve te konsumuara.

Pjesa tjeter qarkullohet brenda sistemit. Urina eshte e trashe dhe me kripera minerale dhe ne ngjyre duket si nafte e fresket. Jashteqitja eshte ne kokrra te thata me lageshtiren komplet te hequr. Nordiku i rritur mund te rregulloje sasine e adrenalines ne trupin e tij. Ata nuk kane gjender pineale. Femrat nordike jane te afta te mbeten shtatezane cdo moment por aftesia e meshkujve per mbareshtim eshte vetem 1 here ne vit. Periudha e inkubimit eshte tre deri ne 5 muaj.

Po ne lidhje me Sirianet?

Tani ne kemi kuptuar qe ata jane te perfshire gjeresisht ne aktivitetet e Anes se Erret me te rrembyerit ne bashkepunim me Grite dhe elemente ushtarake te USA dhe forcave te inteligjences, po ashtu kemi mesuar se se programimi Reich po perdoret dhe rasti me i fresket eshte ai qe ndodhi ne dhjetor 1990 me nje te rrembyer. Kjo eshte direkt nje zgjerim i projektit ne Montauk.

Sirianet zakonisht pershkruhen si 2.15 m te gjate, floke te verdhe te prere shume shkurt dhe sy blu me bebe vertikale. Ata jane te orientuar negativisht. Kam punuar njehere me rastin e nje 21 vjecareje e cila kishte patur kontakte me ta, hera e fundit ka qene dhjetori 1990. Qeniet e pranishme ishte ato te shkurtrat te cilat Grite i perdorin per ndihme, ata qe mbajne si kapuca ne koke.

Aty kishte klone te Grive, Gri te Gjate, Siriane dhe personel te ushtrise Amerikane. Femres i kishin futur gjinjte dhe pjese te tjera te trupit ne nje lloj aparature qe mbante ate ne nje gjendje para orgazme ndersa alienet vazhdonin me nje tjeter aparature qe leshonte drita te kuqe dhe blu qe ndihmonte ne programimin e saj. Kur ajo ben ndonje gje qe ata nuk e pelqejne, e nxjerrin nga trupi dhe e fusin ne nje kuti te zeze ku ka nje ndjesi te temerrshme vetmie dhe izolimi. Ne momentin qe ajo po pershkruante kete moment pesoi nje krize nervash dhe u shpreh se nuk do te donte kurre me te futej ne ate kuti te zeze.

Ata i kishin thene se nese ajo do fliste per eksperiencat e saj, do e fusnin perseri ne kuti. Por ajo kishte patur eksperienca dhe me forca pozitive. Ka patur disa diskutime ne lidhje me faktin qe Sirianet jane pjese grupit Kamagol II te cilet kane ndertuar dhomen me dokumenta nen piramiden e Gizes por ky fakt nuk eshte saktesuar ende. Sirianet negative jane konsideruar te jene pjese e grupit te Orionit te cilet jane duke bere nje loje dominimi dhe kontrolli.

A kane ndonje kuptim te vecante dritat e kuqe dhe blu qe leshonte aparati?

Drita te tilla jane frekuenca speciale. Pulsimi i ketyre dritave shpesh eshte i shoqeruar nga rutina zanore per te riprogramuar virtualisht mendjen e individit. Ky lloj aktiviteti ka vazhduar prej mijera e dhjetra mijera vjetesh.

Ca kujtoni, kush eshte arsyeja qe grupet e bazuara tek Orioni qe kontrollojne shoqerine e sotme, perdorin dritat e kuqe dhe blu ne makinat e policise? Eshte shume ngacmuese dhe plot njerez kane memorie te varrosur te seksioneve te programimmeve qe kane ndodhur gjate jeteve te tyre te ndryshme. Rezultati eshte frika dhe pergjigjja negative emocionale.

Duket sikur gjate 40 vjeteve te fundit ka patur shume njerez te cilet jane misheruar dhe qe kane qene ne njeren ane ose ne tjetren ne Gjermanine Naziste dhe po gjejme shume te rrembyer te cilet kane memorie te Grive gjate asaj periudhe. Disa here ata ndjejne sikur po komunikojne me te njejtet qenie qe kane komunikuar ne nje jete tjeter.


vazhdon...
avatar
Rifat
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 2401
Points : 4324
Reputation : 12
Join date : 09/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://enigmaexplorer.forumativo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Eksperimenti i Filadelfias. Rruga per ne botet e tjera...

Mesazh nga Rifat prej Thu Jan 26, 2012 8:32 am


Ka patur zera qe thoshin se Hitleri ka qene i lidhur me gjera qe kane te bejne me rracen Ariane dhe ET-te. Kush eshte historia ne lidhje me kete fakt?

Me aq sa di une Hitleri perpara se ti vdiste e jema ka shpenzuar nje kohe shume te madhe neper biblioteka dhe ishte i bindur qe rraca e bardhe zhdukej nga ekzistenca brenda 75 vjeteve. Ai vendosi qe te ishte mbrojtesi i rraces Ariane. Kjo ishte edhe me perpara se Lufta e Pare Boterore.

Natyrisht qe ai e lidhte kete fakt dhe me Protokollin e te Urteve Dijetare te Zionit te cilet ne protokollin e tyre te 24-et kane te shkruar se rraca e bardhe do shkaterrohet nga martesat interraciale, si rrjedhoje dhe genet e tyre. Ai donte te ndalonte kete prirje. Nga ky moment i lindi interesi per metafiziken. Perfshirja ne Anen e Erret filloi perpara Luftes se Pare Boterore dhe ne momentin qe u perfshi ne Shoqerine Thule e cila ishte e lidhur me Aleister Crowley dhe Urdherin e Agimit te Arte ne Angli.

Hitleri adoptoi idene e luftimit te komunizmit sepse komunistat ishin gati te sunonin Gjermanine. Nuk ka patur Gri ne numer te madh ne ate kohe por sidoqofte ka patur disa prej tyre. Gjermanet ishin te perzjere me teknologjine aliene. Ata kishin nje variant te sistemit drejtues elektromagnetik. Kane patur avion supersonik qe ne vitin 1943 dhe po ashtu arme berthamore por qe Hitleri nuk i perdori. Nderkohe kerkimet ne fushen e kontrollit te mendjes vazhdonin.

Le te kthehemi tek ditet e sotme. Cfare mendoni per idene qe qeveria Saudite po falimenton prej USA?

Tani 30 vjet me pare grupi Rockefeller i shiti Sauditeve letrat e saj me vlere. Behet fjale per 1960. Tani atyre po ju mbaron afati. Sauditet duan te heqin qafe gjithe kete makth qe mos humbasin gjithe parate e tyre. Bankat e Rockefeller do deklaronin falimentim dhe prandaj Sauditet thane se do terhiqnin gjithe investimet e tyre nga USA dhe do shkaktonin nje kolaps total te ekonomise.

Shtetet e Bashkuara u terhoqen dhe kjo eshte arsyeja e gjithe ketij biznesit te faljes se borxheve U be me vendimin e Bushit. Ndersa sauditet nga ana e tyre mbeten te kenaqur. Tani shtohet problemi me Irakun. Izraelitet kane refuzuar te mbajne fjalen e dhene per tu terhequr nga zona e West Bank.

Huseini po thote se nese Shtetet e Bashkuara do arrijne te bindin Izraelin te iki nga Palestina atehere dhe ai do largohet nga Kuvajti. Kjo do caktivizonte gjithe tensionin ne Lindjen e Mesme. Ne Dhjetor 1990 tashme ekziston nje kontrate e gatshme me kompanine Flora Construction per te ndertuar Kuvajtin pra do ndodhi patjeter.

A ka Iraku arme berthamore?

Nuk jam i sigurt. Ata kane vjedhur mekanizma shkrepes prej kohesh perpara se qeveria ta zbulonte si fakt dhe filloi ti zevendesonte me jo funksional. Nga te gjithe besohet se ata kane arme te tilla. Vete irakenet kane thene se kane arme te tilla qe e kane origjinen nga Gjermania Naziste sic eshte bomba ndezese ajrore, e cila “e kthen ajrin ne zjarr” dhe te mbysi trupat amerikane.

Ka dhe nje shqetesim qe ata mund te perdorin arme kimike. Shtetet e Bashkuara perdoren armet kimike ne Vietnam dhe Kore. Nese Iraku i perdor ato atehere SHBA do pergjigjet me nje force shkaterruese. Do jete nje moment i mire per qeverine sekrete qe te nxjerrin disqet e tyre dhe anijet aliene te pervetesuara ne menyre qe te perpiqen te vendosin paqen ne planet. Kur SHBA te fitoje konfliktin kjo gje do prodhoje probleme shume te medha per vite te tera.

Kjo gje shikohet si mundesia e vetme. Ata mund te imponojne nje menyre pseudo-religjioze ne nje perpjekje per te bashkuar grupet fetare te cilet jane ne fushaten e “luftes se shenjte”. Sido qe te jete prania e nje... teknologjie ne dukje miredashese do shkaktoje arritjen e nje bashkimi paqesor.

Prania e nje “teknologjie ne dukje keqdashese” do arrinte te njejtin rezultat por do ishte nje bashkim negativ dhe i arritur nepermjet frikes. Ka dhe aspekte te tjera ne skenarin e lindjes se mesme. Njeri nga aspektet eshte ai qe lindja e mesme perfaqeson nje vonese te merzitshme per qeverine sekrete qe eshte shkaktuar nga Iraku. Kjo vonese mund te ndikoje disa lloje agjendash.

Aspekti tjeter mund te jete ai qe duke qene se ne thelb USA kontrollon gjithe planetin, e gjithe loja eshte thjesht nje mashtrim per publikun per ta mbajtur njerezimin te ndrydhur nen frike dhe te ndersyer ndaj njeri tjetrit, nje reflektim i qarte i nje agjende te bazuar tek taktika e Orionit. Eshte thjesht ceshtje katalogimi fakti qe disqet jane pare jashtezakonisht shume gjate luftrave dhe konflikteve.

Po persa i perket Kongresit? A kane ata dijeni per ceshtjen aliene dhe ate qe po ndodh me drogen?

Disa prej tyre po por ata bejne sikur se dine sepse duan te sigurojne pensionin. Ata shpresojne qe qeveria do jete ne gjendje te paguaje kur ata te arrijne kete finish. Ska pike dyshimi qe me te hyre viti 1991 shume agjenda do pershpejtohen dhe shume gjera do behen me detyrim.

Po njerezit me te zeza, jane ata rezidente te Tokes?

Ata jane nje grup jashte kesaj bote. Ata monitorojne gjendjen e planetit. Keto qenie nuk jane fizike por mund te shnderrohen ne solide.

Po helikopteret e zinj a kane lidhje me MIB?

Jo. Ata pilotohen krejtesisht nga Ushtria. Eshte nje grup super sekret qe kane baza gjithandej ne USA. Ata kane dhe nje afer Sedonas, nje ne Connecticut dhe Newark, New Jersey. Helikopteret skane shenja dalluese dhe perdoren per operacione qe perfshijne trafikun e droges, gjymtimin dhe sigurine per operacionet e lidhura me projektet aliene. Natyrisht qe cdo gje eshte ilegale si dreqi dhe ata jane kane dale pa lagur nga kjo histori prej 40 vjetesh tashme.

Po ne lidhje me mesazhet subliminale qe jepen ne televizor?

(Mesazhet subliminale quhet ato lloj mesazhesh qe jepen ne menyre indirekte dhe qe ndikojne subkoshiencen tone pa na lene mundesine ta kuptojme qe po behemi pre e tyre. Ato mund te transmetohen nepermjet tv ose edhe ne formen e reklamave te ndryshme te afishuara neper vende publike, reklama te tipit dixhital apo ato qe shperndahen ne formen e pamfleteve.

Mesazhet subliminale mund te perfshijne cdo gje qe ndikon shume negativisht ne subkoshiencen tone dhe eshte nje forme shume e suksesshme e kontrollit te mendjes. Ana me e frikshme e kesaj teknike eshte qe ne si mase njerezish nuk jemi te ndergjegjshem qe po behemi viktima te nje “sulmi” te tille. –Darius)

Vite me pare FCC “vendosi” qe kjo menyre ishte ilegale por asnjehere nuk u nderpre. Eshte me shume e perdorur ne TV. Ata e perdorin qe te emfazojne elemente te ndryshem ne ate qe ju shikoni rreth e rrotull. Njerezit pesojne nje lavash te trurit dhe ne te njejten kohe ata mbeten injornate te ketij fakti.

Kush jane disa nga mundesite qe ata kane per kete qellim?

Qeveria ka disa furgona qe levizin neper zona te ndryshme dhe qe kane pajisje per disorientim total te mendjes. Ata i kane perdorur njehere per te vrare nje njeri brenda 15 minutash ne shtepine e tij. Ajo qe duhet eshte 4 helikoptere qe fluturojne ne formacion dy e nga dy dhe qe mund te corientojne menderisht nje qytet te tere nese kane ne bordin e tyre “mbeshtjelljen” e duhur.

Mbeshtjella eshte nje shpikje e dale nga projekti Phoenix. Ato mund te prodhojne nje kontroll te gjendjes mendore mbi nje qytet te tere. Ata jane duke u shtyre neper zona pertej elektromagnetikes. Po perpiqen qe te rrisin nivelin e strestin ne popullate.

Nuk eshte me sekret qe Bechtel po shtronte kabllot nen metropolitanet me te medhaja disa vite te shkuara me pretendimin se po shtroheshin per llogari te te “tjereve” emri i te cileve nuk mund te thuhej. Nuk kishte te bente aspak me rrjetin elektrik, telefonik ose ate televiziv kabllor.

Kush mund te jete mundesia tjeter e pse-se vdekja e babait te Nje Qeverie Boterore deshtoi ne prodhimin e dematerializimit te liderit te ardhshem te Nje Qeveri Boterore?

Ky paradoks kaq i madh mund te shpjegohet ndryshe keshtu: Personat qe shkuan mbrapa ne kohe dhe u perpoqen te vrisnin babain ishin te suksesshem por i biri vazhdonte te jetonte. Dhe e gjitha lidhet me Paradoksin e Gjyshit. E verteta e kesaj ceshtje eshte qe ata ndaluan lindjen e liderit te Qeverise Boterore jo ne segmentin kohor kur personi ekzistues kishte lindur por ne nje segment kohor paralel ku ai ne rradhe te pare nuk ishte ekzistuar ndonjehere.

Kishte ekzistuar perpara dhe mbrapa perpjekjes per te vrare babain; segmenti kohor paralel ekziston po ashtu ku gjermanet fitojne Luften e Dyte Boterore. Ka bote dhe universe paralele dhe te ndryshme por ne nje fare menyre te lidhura ku sejcili prej tyre ka nje numer te pafund segmentesh kohore qe jane te lidhura me qenie individuale. Keto segmente paraqiten si rutina te ndryshme per te njejten qenie ne varesi te nivelit te shprehjes per vete qenien ne cdonjeren prej koheve.

Te gjitha qeniet divergjente jane pjese e nje realiteti i cili ne vetvehte eshte pjese e nje bashkesie te vetme. Vazhdat e ndryshme te fuqishme te gjitha ekzistojne ne nje force qendrore te unifikuar. Vazhdat paralele qe ekzistojne ne universin tone dhe qe jane ne varesi te faktit se kush eshte aktualisht pjese e jona, determinojne vazhdimesine perfundimtare te nje qenie individuale dhe kjo gje mund te ndryshohet.

Kush eshte natyra dhe qellimi aktual i grupit te Orionit?

Ne thelb qellimi i grupit te Orionit eshte skllaverimi dhe pushtimi. Objektivi i tyre eshte lokalizimi i individeve te caktuar te cilet leshojne vibracione qe jane ne rezonance me kompleksin vibracional te tyre dhe ti manipulojne ata.

Ekziston nje koncept qe quhet Entropia Shpirterore qe ka parasysh masen e demtimit te pakthyeshem te nje gjendje te caktuar individuale apo komplekse dhe ky koncpet mesa duket i shkakton atyre eksperiencen e nje disintegrimi konstant i kompleksit te memories kolektive. Ata ndjekin Ligjin e Njeshit por observojne vullnetin e lire kur i referohet sherbimit te vetvehtes.

Ata qe jane ne planetin e skllaveruar mbjellin filozofine dhe qendrimet te cilat jane per idene e sherbimit te vetvehtes. Keta individe behen “elita” e ardhshme. Nepermjet kesaj elite ata fillojne perpjekjet e krijimit te kushteve ku pjesa tjeter e qenieve te planetit skallverohen me vullnetin e tyre te lire.

Kjo duket sikur po ndodh aktualisht ne planetin tone dhe sidomos ne Shtetet e Bashkuara.

Po.

Po pse nuk vijne ata me forca te shumta dhe me dhune ne vend qe te perdorin menyra te tilla si i thone nga dersa e pasme?

Natyrisht qe ata e kane ate mundesi. Nje zbakim masiv do krijonte humbje te polarizimit per shkak te shkeljes se vullnetit te lire te planetit. Nese planeti do pushtohej dhe do shnderrohej ne pjese te Perandorise, vullneti i lire do stabilizohej serisht. Menyra sesi ata po veprojne eshte tipike per grupin e Orionit – perdorin te tjere per te bere punet e ndyra, perfshi ketu dhe humanet. Ne kete menyre shkelja e vullnetit te lire nuk eshte me e dukshme.

Situata nuk u permiresua kur u realizuan marrveshje me qenie te tjera aliene. Nuk u permiresua aspak edhe kur u realizan marrveshje me grupe humanesh te cilet nuk perfaqesonin deshiren e nje ndergjegje masive. Fakti teknin i marrveshjes lejonte shume veprim i cili u polarizua negativisht. Grupi i Orionit ne menyre specifike piketon civilizime perpara se keta te fundit te shnderrohen ne nje kompleks memorie kolektive.


vazhdon...
avatar
Rifat
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 2401
Points : 4324
Reputation : 12
Join date : 09/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://enigmaexplorer.forumativo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Eksperimenti i Filadelfias. Rruga per ne botet e tjera...

Mesazh nga Rifat prej Thu Jan 26, 2012 10:08 am


Cdo te thote te kesh nje shoqeri me memorie kolektive ose sociale?

Nje shoqeri komplekse qe konsiston ne qenie individuale, shnderrohet ne nje memorie sociale komplekse kur adopton nje orientim ose synon nje drejtim te caktuar. Kur ndodh kjo gje, memorie ne grup qe nuk ishte e disponueshme tek individet, tani behet e njohur. Avantazhi i nje memorie komplekse sociale eshte mungesa relative e shtrembrimit.

Cfare kuptimi ka polarizimi per nje qenie individuale?

Ne pergjithesi qeniet mund te kene pak ose fare polarizim, pozitiv ose negativ. Nje qenie e polarizuar pozitivisht zgjedh rrugen e saj ne sherbim te te tjereve. Nje qenie qe zgjedh polarizim negativ do perqendrohej dhe fokusohej ne sherbim te vetvehtes.

Nje polarizim negativ perfshin elemente te kontrollit dhe represionit. Per shembull nje qenie e polarizuar negativisht do te perpiqej te ndahej dhe te kontrollonte te tjeret duke patur idene e pushtetit si te fundme. Qenie e orientuar negativisht do programonte per nje ndarje maskimale nga qeniet e tjera dhe do perpiqej per kontroll ndaj tyre.

Po a nuk jane te gjithe humanet shprehi e njeri tjetrit?

Po. Qeniet eventualisht do kuptojne se veprimet e tyre mbi te tjeret aktualisht kryhen ndaj vetvehtes pasi ndergjegja qe eshte e pranishme ne cdo qenie eshte nje variacion i te njejtes gje. Individualizmi eshte i pranishem aq sa te lejoje nje maksimum diferencimesh dhe potencial krijues.

Shume njerez kane diskutuar idene qe ne jemi duke shkuar ne densitetin e katert. Cfare do te thote kjo?

Ne thelb eshte nje tjeter mase vibruese e pergjithshme. Po ashtu lidhet me realizimin e asaj qe Njeshi nuk eshte i ndare nga Krijuesi. Eshte ai lloj spektri i cili nga te Krishteret eshte quajtur si “ardhja e dyte”. Ardhja e dyte eshte nje gjendje e te qenurit dhe jo nje ardhje individuale apo stabilizimi i ndonje hierarkie.

Kur do perfundoje e gjitha kjo?

Qeniet ne kete planet duhet te bejne perpjekje per tu polarizuar ndaj asaj qe i eksiton me shume dhe kete duhet ta bejne jo me vone se viti 1993, me vone se kjo date do jete e veshtire. Polarizimi mund te jete negativ ose pozitiv. Ne pergjithesi densiteti i katert eshte shume me shume i mbushur me jete.

Qeniet duhet te kujdesen per makinat e tyre fizike (ne kete rast me makine behet fjale per trupin i cili nen kendveshtrimin e ketij koncepti konsiderohet si nje mjet te cilin shpirti e perdor si mjet levizes –Darius). Eshte po ashtu nje densitet ku dhembshuria, mirekuptimi dhe dashuria jane me shume dominuese. Nje kalim i plote ne densitetin e katert do te ndodhi midis viteve 2003-2013.

Eshte interesante qe duke ju referuar matematikes pertej 1 Ching, cdo gje rreth vitit 2012 ndryshon shume.

Po. Asgje sdo jete me e njejte ne Toke. Madje ndryshimet kane filluar qe tani. Ajo qe po shikojme eshte faktikisht fillimi i vdekjes se menyres se jeteses ne densitetin e trete.

Po niveli i densitetit, i referohet polarizimit?

Nje qenie mund te jete negativisht e polarizuar edhe ne densitetin e katert por kjo eshte nje perpjekje e vertete per shkak te zhvillimeve te funksioneve telepatike. Nese ka ndonje vend ku qeniet negative te densitetit te katert kane ndertuar ndonje strukture pushteti, atehere koncepti i kontrollit te mendjes ne nje rast te tille eshte shume here me i perdorshem ne menyre qe te mbahet struktura negative aty ku eshte dhe te shmanget kalimi i saj drejt nje orientimi pozitiv.

Po ne lidhje me ndryshimet e ardhshme gjeologjike? Si lidhet kjo me pamjen e pergjithshme?

Densiteti i katert eshte nje spekter vibracional. Kontiniumi hapesire/kohe e ka vendosur Token dhe sistemin diellor ne kete tip vibracioni. Kjo shkakton nje rikonstruktim elektromagnetik me trupin e vete planetit. Energjia dhe format e mendimit kolektiv te popullates po ashtu turbullojne rutinat e energjise se planetit. Ndryshimet gjeologjike shoqerojne kalimin midis densiteteve. Ne kete pike ne 20 vitet e fundit ne jemi pikerisht ne fund te ciklit i cili ka zgjatur 75 mije vjet.

Dicka me shume mbi densitetin e katert?

Pjesa me e madhe e grupit te Orionit eshte i densitetit te katert. Disa jane te orientuar pozitivisht dhe drejt sherbimit ndaj te tjereve ndersa shumica te cilet jane ne dijeni te situates aktuale jane te polarizuar negativisht dhe po luajne lojra te tipit dominim.Qeniet ne Toke qofshin keto pjese e ndonje besimi te caktuar fetar ose jo do levizin per ne densitetin e katert nese jane ne ate vibracion.

Ndersa qeniet jo ne vibracionin e densitetit te katert do mbeten ne vibracionin e densitetit te trete dhe do levizin neper zona te tjera per te vazhduar jeten ne densitetin e trete deri sa niveli i tyre vibracional do rritet dhe polarizohet me kalimin e kohes sebashku me ciklin e levizjes se densitetit. Perseri polarizimi mund te jete negativ ose pozitiv.

Si lidhet ne kete rast koncepti i nje gjendje personale me te larte?

Ne lidhje me ate qe nje qenie perceptohet nepermjet nje strukture kohore lineare, gjendja personale me e larte ekziston ne densitetin e gjashte dhe funksionon si e ”ardhmja” e qenies. Nje aspekt shume interesant i kesaj eshte qe qenia e cila po percepton nje manifestim me te larte te vetvehtes eshte ne fakt nje forme mendimi e materializuar nga vete gjendja personale me e larte.

Qeniet ne gjendje te tille jane aktualisht nje komleks i perbere nga ajo qe ata vete perceptojne ne “mendje”, “trup” dhe “shpirt”. Keto komplekse mund te ndodhin ne qenie te vecanta ose dhe ne grup, kjo ne varesi te kushteve specifike te kontiniumit hapesire/kohe.

Gjendja me e larte personale eshte ajo qe ekziston brenda nesh, nje mirekuptim i plote i akumulimit te eksperiences se vete qenies sone. Ne nje pike te caktuar qenia percepton dy gjendje personale, vetja e ulet dhe vetja e larte. Ato faktikisht nuk jane aty ne menyre simultane; funksionet e vetes se larte bashkeveprojne nga nje pozicion gjate zhvillimit i cili barazohet ne te ardhmen lineare te qenies.

Natyrisht gjendja kulturore inkurajon zhvillimin e nje gjendje te pafuqishme mendore ku vetja e ulet eshte ne kontroll dhe vetja e larte arrihet shume pak ose injorohet totalisht. Nuk ka sinteze qe te lejoje energjine e nje matriksi inteligjet qe te rrjedhi ne menyre korrekte.

Si jane te organizuara gjendjet mendore dhe kulturale? Si i permbushin ato nevojet e grupit te Orionit dhe te vete Organizates?

Le te fillojme me faktorin primar, ate te identifikimit. Shoqeria promovon konceptin “ju jeni trupi juaj” i cili rezulton ne frike, sidomos frika ndaj vdekjes e cila eshte e lidhur me idene e dhimbjes fizike. Kjo kombinohet dhe me doktrinat fetare dhe ideologji te kulturave te ndryshme dhe del qarte pamja e nje toke pjellore per manipulime.

Ekziston po ashtu promovimi i identifikimit me personalitetin dhe egon. Egoja eshte nje faktor i kushtezuar nga rrethanat sociale ne ate te gjendjes reaguese e cila inkurajohet nga media dhe literatura per tu fokusuar ne elementet e sigurise, sensacionit dhe pushtetit. Nen rrethana te tilla individet jane ne thelb te shperbere dhe te verber.

Persa i perket aktiviteteve kulturale, individet vendosen ne nje pozicion ku ata shpenzojne kohen me te madhe te tyre duke trajtuar gjera te tilla si vet permbajtja, vete kenaqesia, dhe vete percaktimi. Keto funksione zakonisht i perkasin hemisferes se majte te trurit.

Struktura e egoizmit shpesh fragmentizohet ne “vetvehte te pjesshme” duke e perkeqesuar problemin akoma dhe me shume. Ajo qe mungon eshte dashura e te vertetes, jeta dhe krijuesi, pjese te ciles jemi te gjithe. Ideja eshte qe te transformohet vete permbajtja ne nje aksion te drejte, vete kenaqesia ne nje ndjenje te kendeshme dhe vete percaktimi ne nje te menduar ne menyre te drejte.

Ka shume mundesi qe kjo gje te mos jete ne kulturuat e bazura tek Orioni te cilit ne i referohemi nese nuk prezantohen elementet e munguara. Ajo qe do e ndihmoje te prezantohet ose paraqitet eshte pershpejtimi i rezonancen vibracionale gjate kohes qe ne levizim drejt dimensionit te katert dhe ajo qe po shikojme rreth e rrotull vetes sone eshte deshperimi i forcave negative ndersa rreken te marrin pushtetin.

Agjendat e Alieneve jane pertej manipulimeve te qeverise sekrete dhe gjate kohes qe po flas keta te fundit jane teper te shqetesuar. Ja pse u prodhua dhe zhvillua teknologjia e kontrollit te mendjes. U krijua qe te siguroheshin qe ata mund dhe provojne te kryejne apo ushtrojne kontrolloj mbi popullaten.

Fundi i Intervistes
avatar
Rifat
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 2401
Points : 4324
Reputation : 12
Join date : 09/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://enigmaexplorer.forumativo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Eksperimenti i Filadelfias. Rruga per ne botet e tjera...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi