Enigma-Explorer
Regjistrohu qe te shohesh gjithcka.Me respekt Estilen

Çfarë mendoni per parashikimet e Nostradamusit dhe a i besoni ato ?

Shko poshtë

default Çfarë mendoni per parashikimet e Nostradamusit dhe a i besoni ato ?

Mesazh nga Rifat prej Sun Feb 26, 2012 6:39 pmÇfarë mendoni per parashikimet e Nostradamusit dhe a i besoni ato ?

MICHEL DE NOSTRADAME ose (NOSTRADAMUS) sic ne e njohim ka lindur me 17 ose 21 keshtu shkruhet per datelindjen e tij ne dhjetor 1503 ne Saint Remi ne jug te Frances,studioi per mjeksi ne Montpelie dhe diku nga viti 1525 filloi te merret me astrologjine dhe te shkruante profeci dhe te bente parashikime te cilat shume vite me vone sidomos ne shek 20 dhe 21 do te trondisnin boten me saktesine e parashikimeve qe ai kish bere 5 shekuj me pare,dhe per kete ka dhe famen si astrologu me i sakte dhe i famshem i te gjitha koherave.

Ja disa nga parashikimet e famshme qe ai ka bere dikur.Ne shek 15 ai kish thene qe ne nje te ardhme te larget disi,nata do te behet dite me ardhjen e elektricitetit kjo u vertetua,antikrishti i pare do te jete nga vendi im dhe ishte sic u vertetua,Napoleon Bonaparti.Ai kish parashikuar edhe Hitlerin si antikrishti i dyte edhe kjo u verteua, gjithashtu vrasjen e famshme te presidentit Kenedy, sulmet ne NEW YORK,akoma me teper krizen bankare ne keto dite ne BOTE.

Ka parashikuar dhe antikrishtin e trete qe do te jete nga lindja e mesme dhe sipas afrimitetit dhe logjikes ai e ka fjalen per presidentin Iranian Ahmadinexhad, gjithashtu ai kishte parashikuar edhe vdekjen e tij duke i thene sherbyeses se tij qe neser une nuk do jem me dhe ashtu ndodhi ne daten 2 korrik 1566 Nostradamusi vdiq.

Por profecite e tij jane akoma gjalle dhe trondisin boten ne ditet e sotme.

Keto ishin disa nga parashikimet me te bujshme te Nostradamus dhe une personalisht i besoj per reale deri ne masen 10%,mbasi ai asnjehere nuk ka folur dhe pashikuar me data dhe emra konkret.

Po ju c'mendoni..?
avatar
Rifat
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 2401
Points : 4324
Reputation : 12
Join date : 09/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://enigmaexplorer.forumativo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Çfarë mendoni per parashikimet e Nostradamusit dhe a i besoni ato ?

Mesazh nga filozofi prej Wed Jul 25, 2012 11:54 am

Estilen shkruajti:

Çfarë mendoni per parashikimet e Nostradamusit dhe a i besoni ato ?

MICHEL DE NOSTRADAME ose (NOSTRADAMUS) sic ne e njohim ka lindur me 17 ose 21 keshtu shkruhet per datelindjen e tij ne dhjetor 1503 ne Saint Remi ne jug te Frances,studioi per mjeksi ne Montpelie dhe diku nga viti 1525 filloi te merret me astrologjine dhe te shkruante profeci dhe te bente parashikime te cilat shume vite me vone sidomos ne shek 20 dhe 21 do te trondisnin boten me saktesine e parashikimeve qe ai kish bere 5 shekuj me pare,dhe per kete ka dhe famen si astrologu me i sakte dhe i famshem i te gjitha koherave.

Ja disa nga parashikimet e famshme qe ai ka bere dikur.Ne shek 15 ai kish thene qe ne nje te ardhme te larget disi,nata do te behet dite me ardhjen e elektricitetit kjo u vertetua,antikrishti i pare do te jete nga vendi im dhe ishte sic u vertetua,Napoleon Bonaparti.Ai kish parashikuar edhe Hitlerin si antikrishti i dyte edhe kjo u verteua, gjithashtu vrasjen e famshme te presidentit Kenedy, sulmet ne NEW YORK,akoma me teper krizen bankare ne keto dite ne BOTE.

Ka parashikuar dhe antikrishtin e trete qe do te jete nga lindja e mesme dhe sipas afrimitetit dhe logjikes ai e ka fjalen per presidentin Iranian Ahmadinexhad, gjithashtu ai kishte parashikuar edhe vdekjen e tij duke i thene sherbyeses se tij qe neser une nuk do jem me dhe ashtu ndodhi ne daten 2 korrik 1566 Nostradamusi vdiq.

Por profecite e tij jane akoma gjalle dhe trondisin boten ne ditet e sotme.

Keto ishin disa nga parashikimet me te bujshme te Nostradamus dhe une personalisht i besoj per reale deri ne masen 10%,mbasi ai asnjehere nuk ka folur dhe pashikuar me data dhe emra konkret.

Po ju c'mendoni..?

NOSTRADAMUSI ka qene magjistar gjate jetes se tij dhe ka bashkpunuar me djaj .si pasoj e parashikimeve te tij .jane librat e shenjt dhe mesimet e grekeve te lasht..kurgjo ma shum
avatar
filozofi

Numri i postimeve : 5
Points : 8
Reputation : 1
Join date : 24/07/2012

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi