Enigma-Explorer
Regjistrohu qe te shohesh gjithcka.Me respekt Estilen

Simbolet masonike dhe ezoterike

Shko poshtë

default Simbolet masonike dhe ezoterike

Mesazh nga piperka prej Wed Mar 14, 2012 7:50 am

Simbolet masonike dhe ezoterike
Bufi eshte simboli i klubit Bohemian

Gjithmone ne Washington eshte e mundur te gjesh simbole masonike ne planimetrine e qytetit si ato me siper

Edhe dollari ruan ruan simbole te theksuara masonike ku pervec te tjerash ne nje cep te tij ''fshihet'' bufi,simboli Bohemian,shih ne foton e pare siper me rreth te kuq, tek numri 3
Idhulli i Washingtonit,Simboli Bahomet
Ne nje cep te flamurit amerikan gjendet Syri i vezhguesit
Zyra e informacionit te Ndergjegjesimit amerikan ka paraqitur logon e mesiperme qe ka bere shume bujeNje tjeter logo qe godet esshte kjo e sherbimit sekret angles MI5Dymbëdhjetë simbolet, duke përfshirë tri porta të vendosura në 120 ° nga njëri-tjetri,kurse simbolet e tjera janë të gjithë "pescepesh'' më shumë ose më pak,te stilizuar per perfaqsim ndryshe nga e zakoneshmja

piperka
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 25
Points : 56
Reputation : 2
Join date : 10/02/2012

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi