Enigma-Explorer
Regjistrohu qe te shohesh gjithcka.Me respekt Estilen

Grafologjia

Shko poshtë

default Grafologjia

Mesazh nga Nikolaos prej Wed Apr 11, 2012 7:09 pm


Grafologjia

Grafologjia eshte arti i leximit te karakterit nepermjet kaligrafise. Me sa dihet nuk ka teknika per parashikimin e se ardhmes nepermjet kaligrafise.

Kaligrafia (stili i shkrimit) mund te analizohet per te zbuluar cilesi te personalitetit bazuar ne shume faktore, nga pjerresia e shkrimit (kendi i madh i pjerresise mund te tregoje ne personalitet introvers dhe egoist, nderkohe qe nje kend i vogel pjerresie perpara tregon nje natyre me te perpunuar per ta thene thjeshte) tek mbajtja e letres e deri tek vendosja e pikave te i-se apo te vizes se t-se.

Nuk eshte e veshtire te pranohet se stili yne i shkrimit mund te tregoje personalitetin tone – per shembull nese jemi te stresuar ne kemi tendencen ta shterngojme me fort stilolapsin dhe nese jemi me nxitim shkronjat kane tendencen te jene te pjesshme.

Tani qe mesuesit nuk insistojne me te shkruajne ne nje menyre te caktuar, ka lindur mundesia per te shprehur vetveten ne menyren e te shkruarit – dhe te zbulojme sekretet rreth vetes sone! Ashtu si dhe astrologjia, grafologjia po merret seriozisht nga disa punedhenes te cilet iu nenshtrojne aplikimet per pune analizes para marrjes se vendimit te marrjes ne pune.

Nese jeni te interesuar per te mesuar me shume per miqte dhe te afermit, pa kerkuar informacion, gjithcka per te cilen keni nevoje eshte nje moster shkrimi dhe njohja e grafologjise, qe ta siguroni kete informacion. Grafologjia mund t’ju terheqe nese keni nje sjellje analitike dhe gjitheperfshirese pasi jane shume faktore qe duhet te vendosen ne Peshore.
avatar
Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 156
Points : 448
Reputation : 29
Join date : 14/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.astro-al.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi