Enigma-Explorer
Regjistrohu qe te shohesh gjithcka.Me respekt Estilen

Satani dhe karakteristikat sipas adhuruesve te tij.

Shko poshtë

default Satani dhe karakteristikat sipas adhuruesve te tij.

Mesazh nga Rifat prej Thu Jan 31, 2013 11:18 am


Satani dhe karakteristikat sipas adhuruesve te tij.


Kush eshte satani per adhuruesit e tij (Satanistet)??

Sipas Satanisteve ose sipas teksteve te tyre ate e paraqesin Satanin keshtu....

Per shume kohe,shume genjeshtra dhe shume informacione krejtesisht te gabuara jane perhapur per satanin.Shume prej nesh e kane pare ate,kane biseduar me te,dhe jane prekur ne menyre hyjnore nga ai.Afersisht cdo kush prej nesh qe e njeh ate bie dakort ne lidhje me shfaqjen e tij.

Shume pjestar te feve aktuale (kristian dhe musliman) kane shkruar per nje kohe te gjate shume libra rreth figures se Satanit,se si ata besojne se ai duket,edhe se si demonet duken,dhe te gjitha keto nuk jane tjeter vecse genjeshtra blasfemike rreth figures se vertete te Satanit.

Ai nuk eshte aspak i kuq dhe me brire apo me bisht,dhe as qe nuk duket si ndonje nga monstrat e halloween-it.Ai ska as sy te kuq te zjarte,e as apo as krahe lakuriqi.Keto lloje pershkrimesh qe i kane bere atij s'jan tjeter vecse fyerje,shpifje dhe blasfemi kunder tij.

(Ka disa demon te urdherit te ulet.Ata jane mbrojtes dhe mesazhier te cilet i sherbejne nje ranku me te larte demonesh).

Ne foton te cilin shihni ne fillim te faqes eshte imazhi i vertete se si ai u eshte shfaqur atyre qe e kane pare ate.Ne kundershtim te asaj qe eshte hedhur kunder satanizmit i cili eshte etiketuar si "Eresire" Satani shfaqet i veshur me nje robe te gjat te bardhe identike ne ate qe tregohet se ai eshte veshur dhe ne imazhin e fotos qe shihni.

Shume prej nesh e shohin ate shpesh dhe kane nje mardhenije te ngushte me te.Ai eshte i bukur,pamja e tije eshte sic thash me siper pikerisht sic duket dhe ne foton qe shihni,dhe zakonisht ai shume rrale shfaqet me krahe.

Ja dhe disa karakteristika te Satanit....

Dita e tij eshte e hena,ngjyrat e syve te tije jane,blu,te kuqe,dhe te zinj.
Ai eshte zoti i sumereve te lashte,gjithashtu i njohur edhe si ENKI qe do te thote zoti i tokes ghithashtu eshte i njohur eshte si Melek Ta'us.

Kafshet qe mund ti flijohen atij jane,palloi,gjarperi,dhia,dragoi dhe korbi,numrat e tij jane.2 dhe 11 dhe 4.(666 eshte simbolika e periudhes se shenjes se zodiakur te ujorit,periudhe ne te cilen ai do te mbizoteroje perseri).
Shenjat e tij e horoskopit jane...akuariumi=mbartesi i ujit,si dhe bricjapi=dhia.

Planetet e tije jane.Urani dhe Venusi,ylli i mengjesit.

Pikat e tij te horizontit jane se bashku Jugu dhe lindja

Dita e tije me e rendesishme e vitit eshte dhjetor 23.pikerisht atehere kur djelli eshte nje grade afer shenjes se bricjapit. Bricjapi eshte e 10 shenje e horoskopit dhe plus nje grade distanca e djellit ne kete dite formohet nr 11. Diten tjeter,pra te nesermen e dt 23 dhjetor qe eshte fillimi i solsticit dimreror eshte dita personale e tij,e cila duhet zbatuar nga cdo satanist i devotshem.(kjo eshte dedikuar direkt nga ai personalisht)


avatar
Rifat
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 2401
Points : 4324
Reputation : 12
Join date : 09/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://enigmaexplorer.forumativo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi